Trwa ładowanie...
Defence24IAR

"Cel Pal! Śmiertelna skuteczność gwarantowana"

"Cel Pal! Śmiertelna skuteczność gwarantowana" - tym hasłem resort obrony chce przekonać żołnierzy, by rzucili palenie. O akcji antynikotynowej Ministerstwa Obrony Narodowej pisze "Rzeczpospolita".
Share
"Cel Pal! Śmiertelna skuteczność gwarantowana"
Źródło: AFP
d29xx0o

MON właśnie rozpoczęło kampanię profilaktyczną. Wspólnie z Fundacją Edukacji Społecznej resort przygotował plan walki z nałogowym paleniem w wojsku. Edukatorzy - psychologowie i oficerowie wychowawczy - będą prowadzili spotkania z żołnierzami, pracownikami wojska i ich rodzinami. Wydrukowano 10 tysięcy ulotek, 5 tysięcy plakatów oraz nagrano tysiąc płyt CD.

Materiały mają trafić do wszystkich jednostek. Palenie papierosów to niejedyny problem, z którym walczy wojsko. W ubiegłym roku MON przyjęło strategię, która ma wzmocnić dyscyplinę wśród żołnierzy oraz przeciwdziałać uzależnieniom i patologiom w armii w ciągu najbliższych pięciu lat. W jej ramach prowadzone są programy ochrony zdrowia psychicznego, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, zwalczania AIDS i zapobiegania zakażeniom HIV czy przeciwdziałania narkomanii. Do 2015 roku będzie to kosztowało MON ponad 7 milionów złotych - czytamy w "Rzeczpospolitej"

d29xx0o

Podziel się opinią

Share
d29xx0o
d29xx0o
Więcej tematów