Trwa ładowanie...

Cejrowski mógłby się od niej uczyć. TVP Info zaprosiła publicystkę oskarżaną o szerzenie rosyjskiej propagandy

Putin nie jest potworem, w Rosji jest bezpieczniej niż w Wielkiej Brytanii, a imigranci to karaluchy - to tylko niektóre poglądy Kate Hopkins, którą TVP Info zaprosiło do programu Michała Rachonia "Minęła 20". Publicystka przez wielu dziennikarzy i polityków jest oskarżana o rasizm i prorosyjskie sympatie.

Share
Cejrowski mógłby się od niej uczyć. TVP Info zaprosiła publicystkę oskarżaną o szerzenie rosyjskiej propagandy
Źródło: TVP Info
d38t9t9

Kate Hopkins w TVP Info wypowiadała się na temat rynku mediów w Polsce. - Czy wyobraża sobie pani w Wielkiej Brytanii taką sytuację, że 80 proc. rynku prasy lokalnej jest w rękach państw sąsiednich? – pytał prowadzący program Michał Rachoń. - To jest totalne szaleństwo. Nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie dochodzi do szaleństw, nie byłoby to możliwe, aby inny kraj kontrolował taki procent rynku prasowego – mówiła Hopkins.

Jej obecność w publicznej telewizji wywołała poruszenie na Twitterze. "Publicystka Russia Today ekspertem w TVP Info. Ciekawe co na to Jacek Kurski – pytał Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". Pod wpisem korespondent Polskiej Agencji Prasowej w wielkiej Brytanii Jakub Krupa opublikował fragment wywiadu z Kate Hopkins. - Putin nie jest potworem, ale reszta świata lubi go o to obwiniać – mówi publicystka.

d38t9t9

Hopkins "zasłynęła" wieloma pochlebnymi komentarzami na temat prezydenta Rosji. Przekonywała, że "Putin rządzi", a w Rosji jest bezpieczniej niż w wielkiej Brytanii. Gdy w rosyjskiej anglojęzycznej telewizji RT podejrzewani przez rząd brytyjski o próbę otrucia Siergieja Skripala i jego córki mężczyźni przekonywali, że byli na wyspach jako turyści, Hopkins napisała na Twitterze: "Genialny polityczny ruch Putina. Czy ci mężczyźni naprawdę są dzisiaj największym zagrożeniem dla Wielkiej Brytanii?".

Przez wielu brytyjskich dziennikarzy i polityków Hopkins oskarżana jest o rasizm. To zasługa jej komentarzy na temat imigrantów których nazywa "karaluchami" i "dzikimi ludźmi" i zapowiada, że użyje przeciwko nim karabinu. Gdy Hopkins miała się spotkać z brytyjskimi uczniami stowarzyszenie szkół w Wielkiej Brytanii wydało rekomendację, by odwołać jej wykłady z powodu szerzenia mowy nienawiści. Dziennikarze wypominali jej wiele komentarzy dotyczących dzieci. "Rude dzieci. Jak dzieci. Tylko trudniej je kochać" – pisała Hopkins na Twitterze.

Po ataku terrorystycznym w Manchester Arena Hopkins nawoływała do "ostatecznego rozwiązania" islamskiego terroryzmu na wyspach. Przed Ramadanem napisała na Twitterze: "Bez jedzenia ci dranie są nieprzyjemni".

d38t9t9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jaki odpowiada Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

d38t9t9

Podziel się opinią

Share
d38t9t9
d38t9t9
Więcej tematów