Trwa ładowanie...
d20l21g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Cecilia Sarkozy - wyjątkowo niezależna pierwsza dama

Pierwszą damą Francji została Cecilia Sarkozy - była modelka, uważana za kobietę wyjątkowo niezależną i wpływową doradczynię swego męża Nicolasa. Ta wysoka szatynka związana jest z Sarkozym od 1996 roku. Po tym, jak przez większość kampanii prezydenckiej pozostawała w cieniu, w środę pojawiła się na ceremonii inauguracyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cecilia Sarkozy - wyjątkowo niezależna pierwsza dama
(AFP)
d20l21g

Według niej, życie pierwszej damy jest nudne. Nie jestem politycznie poprawna, lubię chodzić w dżinsach, ubraniach z drelichu i kowbojkach. Nie mieszczę się w konwencji - mówiła dwa lata temu. Wówczas nie interesowało jej "odgrywanie jakiejkolwiek oficjalnej roli".

Na środowej ceremonii pojawiła się w satynowej kreacji w kolorze kości słoniowej. Nicolas Sarkozy zapewniał wcześniej, że jeśli zostanie prezydentem Francji, jego żona zajmie właściwą pozycję.

Cecilia jest matką trójki dzieci, w tym dwóch córek z pierwszego małżeństwa z byłym prezenterem telewizyjnym Jacuqesem Martinem oraz 10-letniego Louisa, z małżeństwa z Sarkozym. Jest też prawnuczką hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albeniza.

d20l21g

Małżeństwo Sarkozych od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Po raz pierwszy pojawili się na pierwszych stronach gazet, gdy Nicolas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i chciał zaprezentować swą rodzinę na wzór klanu Kennedych. Natomiast ich chwilowa separacja w maju 2005 r. stała się we Francji wydarzeniem niemal politycznej rangi. Ówczesny wyjazd Cecilii do Stanów Zjednoczonych był stałym tematem w prasie.

Po przełamaniu kryzysu wiosną 2006 roku, Nicolas Sarkozy obiecał, że nigdy więcej nie będzie angażował rodziny w przedsięwzięcia medialne.

W czasie kampanii prezydenckiej Cecilia pozostawała poza światłem fleszy. Jedyny raz ukazała się u boku męża w czasie ceremonii po pierwszej turze głosowania. Dziennik "Journal de Dimanche" zauważył jednak, że Cecilia nie głosowała w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów