Trwa ładowanie...

Cecilia Sarkozy - wyjątkowo niezależna pierwsza dama

Pierwszą damą Francji została Cecilia Sarkozy - była modelka, uważana za kobietę wyjątkowo niezależną i wpływową doradczynię swego męża Nicolasa. Ta wysoka szatynka związana jest z Sarkozym od 1996 roku. Po tym, jak przez większość kampanii prezydenckiej pozostawała w cieniu, w środę pojawiła się na ceremonii inauguracyjnej.
Share
Cecilia Sarkozy - wyjątkowo niezależna pierwsza dama
Źródło: AFP
d2laaq3

Według niej, życie pierwszej damy jest nudne. Nie jestem politycznie poprawna, lubię chodzić w dżinsach, ubraniach z drelichu i kowbojkach. Nie mieszczę się w konwencji - mówiła dwa lata temu. Wówczas nie interesowało jej "odgrywanie jakiejkolwiek oficjalnej roli".

Na środowej ceremonii pojawiła się w satynowej kreacji w kolorze kości słoniowej. Nicolas Sarkozy zapewniał wcześniej, że jeśli zostanie prezydentem Francji, jego żona zajmie właściwą pozycję.

Cecilia jest matką trójki dzieci, w tym dwóch córek z pierwszego małżeństwa z byłym prezenterem telewizyjnym Jacuqesem Martinem oraz 10-letniego Louisa, z małżeństwa z Sarkozym. Jest też prawnuczką hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albeniza.

d2laaq3

Małżeństwo Sarkozych od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Po raz pierwszy pojawili się na pierwszych stronach gazet, gdy Nicolas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i chciał zaprezentować swą rodzinę na wzór klanu Kennedych. Natomiast ich chwilowa separacja w maju 2005 r. stała się we Francji wydarzeniem niemal politycznej rangi. Ówczesny wyjazd Cecilii do Stanów Zjednoczonych był stałym tematem w prasie.

Po przełamaniu kryzysu wiosną 2006 roku, Nicolas Sarkozy obiecał, że nigdy więcej nie będzie angażował rodziny w przedsięwzięcia medialne.

W czasie kampanii prezydenckiej Cecilia pozostawała poza światłem fleszy. Jedyny raz ukazała się u boku męża w czasie ceremonii po pierwszej turze głosowania. Dziennik "Journal de Dimanche" zauważył jednak, że Cecilia nie głosowała w drugiej turze wyborów prezydenckich.

d2laaq3

Podziel się opinią

Share
d2laaq3
d2laaq3
Więcej tematów