Trwa ładowanie...
CBŚP: zatrzymano pięć osób powiązanych z "gangiem kantorowców"

CBŚP: zatrzymano pięć osób powiązanych z "gangiem kantorowców"

• Napadów dokonywali na południu Polski w latach 2002-2007 • Zatrzymali ich policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji • "Gang kantorowców" ma na swoim koncie m.in. zabójstwa właścicieli kantorów
Share
d2aztc8

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozbojów i kradzieży z włamaniem, do których doszło w latach 2002-2007 w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Zatrzymani związani byli z tzw. "gangiem kantorowców" działającym w latach 90. i 2000.

Tworzyli go Tadeusz G., Wojciech W. i Jacek P. (przyznał się do winy, wyraził skruchę, skazano go prawomocnie na 15 lat więzienia - PAP), którzy według ustaleń śledczych w latach 2005-2007 zabili pięć osób - właścicieli kantorów: w Kraśniku, Tarnowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz usiłowali zabić dwóch kolejnych w Sosnowcu i w Piotrkowie Trybunalskim. Swoim ofiarom zrabowali blisko 240 tys. zł. Wojciech W. i Tadeusz G. zostali skazani na dożywocie, ale ten wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

d2aztc8

W maju br. odnaleziono dwie sztuki broni palnej, magazynki i tłumiki. Broń - według ustaleń była użyta podczas zabójstwa właściciela kantoru w Myślenicach; z kolei w lipcu policjanci CBŚP zatrzymali kolejnego członka grupy - Adama M., który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa właściciela kantoru w Dębicy (obecnie M. przebywa w areszcie).

- Z naszych ustaleń wynika, że osoby, które zatrzymano teraz - Damian G., Sławomir K., Mirosław T., Piotr Ch. i Sławomir B. - razem z Wojciechem W., Tadeuszem G. i właśnie Adamem M. brali udział m.in. w napadach, kradzieżach i włamaniach np. do hurtowni - poinformowała Hamelusz.

d2aztc8

Podziel się opinią

Share
d2aztc8
d2aztc8
Więcej tematów