Trwa ładowanie...

CBOS zapytał Polaków o Andrzeja Dudę. Większość dobrze ocenia jego pracę

Według CBOS-u 68 proc. Polaków dobrze ocenia działalność Andrzeja Dudy. Przeciwnego zdania jest 25 proc. Od początku swojego urzędowania prezydent nie miał tak dobrych ocen.

CBOS zapytał Polaków o Andrzeja Dudę. Większość dobrze ocenia jego pracęŹródło: PAP/EPA
d1ndhzx
d1ndhzx

Wygląda na to, że decyzja o zawetowaniu przez prezydenta ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym i ochłodzenie relacji na linii Pałac Prezydencki – PiS spowodowało wzrost ocen Andrzej Duda. Trzeba zaznaczyć, że sondaż przeprowadzono jeszcze przed zaprezentowaniem przez Andrzeja Dudę własnych projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

Prezydent po raz kolejny zyskał w sondażu. W porównaniu z sierpniem jego notowania wzrosły o 3 pkt. proc. Również we wrześniu o 3 pkt. proc. zmniejszyła się grupa osób źle oceniających prezydenta. Jak wynika z badania nie zmienił się odsetek respondentów niepotrafiących ocenić działań głowy państwa (7 proc.)

Polacy bardziej krytyczni wobec Sejmu i Senatu

CBOS zapytał też o ocenę działalności parlamentu. Sondażownia zauważa, że ocena pracy Sejmu i Senatu utrzymuje się na podobnym poziomie. Po sierpniowym spadku notowania parlamentu powróciły do poziomu z lipca.

"Moja strona. Bitwa redaktorów". Lisicki i Żakowski o wywiadzie Kaczyńskiego

57 proc. badanych źle ocenia działania Sejmu, a 30 proc. pozytywnie. Pozostali ankietowani nie potrafili zająć stanowiska w tej sprawie. W przypadku Senatu, jego pracę źle ocenia 45 proc. Polaków, a pozytywnie 32 proc., a zdania nie ma 13 proc.

d1ndhzx

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7–14 września 2017 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d1ndhzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ndhzx
Więcej tematów