Trwa ładowanie...
dvjd00h

CBOS zapytał Polaków o Andrzeja Dudę. Większość dobrze ocenia jego pracę

Według CBOS-u 68 proc. Polaków dobrze ocenia działalność Andrzeja Dudy. Przeciwnego zdania jest 25 proc. Od początku swojego urzędowania prezydent nie miał tak dobrych ocen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość badanych pozytywnie ocenia działalność prezydenta
Większość badanych pozytywnie ocenia działalność prezydenta (PAP/EPA)
dvjd00h

Wygląda na to, że decyzja o zawetowaniu przez prezydenta ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym i ochłodzenie relacji na linii Pałac Prezydencki – PiS spowodowało wzrost ocen Andrzej Duda. Trzeba zaznaczyć, że sondaż przeprowadzono jeszcze przed zaprezentowaniem przez Andrzeja Dudę własnych projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

Prezydent po raz kolejny zyskał w sondażu. W porównaniu z sierpniem jego notowania wzrosły o 3 pkt. proc. Również we wrześniu o 3 pkt. proc. zmniejszyła się grupa osób źle oceniających prezydenta. Jak wynika z badania nie zmienił się odsetek respondentów niepotrafiących ocenić działań głowy państwa (7 proc.)

Polacy bardziej krytyczni wobec Sejmu i Senatu

CBOS zapytał też o ocenę działalności parlamentu. Sondażownia zauważa, że ocena pracy Sejmu i Senatu utrzymuje się na podobnym poziomie. Po sierpniowym spadku notowania parlamentu powróciły do poziomu z lipca.

dvjd00h

"Moja strona. Bitwa redaktorów". Lisicki i Żakowski o wywiadzie Kaczyńskiego

57 proc. badanych źle ocenia działania Sejmu, a 30 proc. pozytywnie. Pozostali ankietowani nie potrafili zająć stanowiska w tej sprawie. W przypadku Senatu, jego pracę źle ocenia 45 proc. Polaków, a pozytywnie 32 proc., a zdania nie ma 13 proc.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7–14 września 2017 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

dvjd00h
dvjd00h

Podziel się opinią

Share
dvjd00h
dvjd00h
Więcej tematów