Trwa ładowanie...
d104ht9

CBA zatrzymało troje warszawskich celników

Troje warszawskich celników, przedsiębiorcę i pracownika komisu samochodowego zatrzymali funkcjonariusze CBA. Sprawa ma związek z przyspieszaniem odpraw importowanych samochodów za łapówki.

Share
d104ht9

Jak powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, to kolejne zatrzymania w sprawie dot. jednego z warszawskich urzędów Izby Celnej. W sumie "wpadło" już dziewięć osób, m.in. pracownik agencji celnej, funkcjonariuszka służby celnej, rzeczoznawca Polskiego Związku Motorowego oraz właściciel agencji celnej, który brał udział w zaniżaniu wartości pojazdów oraz korumpowaniu celników.

- Teraz zatrzymaliśmy troje celników. Usłyszeli zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych i zostali tymczasowy aresztowani - dodał Dobrzyński. Natomiast 33-letni przedsiębiorca oraz 26-letni pracownik komisu samochodowego usłyszeli zarzuty wręczania łapówek.

- Śledztwo w tej sprawie prowadzimy od kilku miesięcy. Podejrzewamy, że celnicy w zamian za łapówki przyspieszali procedury celnej odprawy importowanych pojazdów oraz pozytywnie weryfikowali wysokość podstawy ich opodatkowania pojazdów, mając świadomość, że jest ona zaniżona. W niektórych przypadkach doradzali, w jaki sposób podatnik ma postępować, aby zapłacić jak najmniejszą kwotę akcyzy - dodał Dobrzyński.

d104ht9

Podziel się opinią

Share
d104ht9
d104ht9
Więcej tematów