Trwa ładowanie...
d38uwm6

CBA zatrzymało pracownicę Ministerstwa Sprawiedliwości

Agenci CBA zatrzymali 52-letnią pracownicę Ministerstwa Sprawiedliwości. Kobieta usłyszała zarzuty płatnej protekcji. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało pracownicę Ministerstwa Sprawiedliwości
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d38uwm6

Jak dodał, wszystko wskazuje na to, że wielokrotnie powoływała się na wpływy w resorcie i w zamian za korzyści majątkowe podejmowała się pośrednictwa w "załatwieniu" spraw w MS.

Jak ustalono w toku śledztwa, jej "pomoc" dotyczyła spraw związanych z powołaniem na stanowiska komornicze i pozytywnym rozpatrzeniem odwołania po niezdanym egzaminie radcowskim. Kobieta podejmowała się także pośrednictwa w ,"załatwieniu" zdania egzaminu adwokackiego przez dowolną osobę w zamian za obietnicę korzyści majątkowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgową w Lublinie.

d38uwm6

Wcześniej agenci CBA zatrzymali w związku z tą sprawą dwóch mężczyzn. Obaj powoływali się na wpływy w Ministerstwie Sprawiedliwości, obiecali m.in. "załatwienie" przejęcia rewiru po jednym ze zmarłych komorników w województwie lubelskim. Mają zarzuty korupcyjne.

Rzeczniczka resortu sprawiedliwości Patrycja Loose w komunikacje napisała, że MS podjęło działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy i wyciągnięcia konsekwencji.

"Wstępne wyniki kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie prowadzenia spraw dotyczących powoływania na stanowiska komornicze, przeprowadzania egzaminów zawodowych oraz rozpatrywania odwołań od wyników tych egzaminów, nie potwierdziły faktycznego wpływu zatrzymanego pracownika na sposób procedowania ww. spraw, a tym samym ich załatwienia" - poinformowała.

Dodała, że pracownik, któremu - zgodnie z komunikatem Centralnego Biura Antykorupcyjnego - przedstawiono zarzut płatnej protekcji, nie jest zatrudniony w komórce organizacyjnej właściwej w tego typu sprawach.

Loose poinformowała, że zgodnie z ustawą o służbie cywilnej, pracownik tymczasowo aresztowany jest zawieszony w obowiązkach.

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów