Trwa ładowanie...
d2c1rkd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

CBA zatrzymało 6 osób ws. wyłudzania dotacji z UE

Sześć osób usłyszało zarzuty m.in. oszustwa w związku ze śledztwem ws. wyłudzania oraz usiłowania wyłudzenia dotacji na szkodę UE oraz Skarbu Państwa. Chodzi o ponad półtora miliona złotych. Postępowanie prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. To już 12 osób podejrzanych w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało 6 osób ws. wyłudzania dotacji z UE
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2c1rkd

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy kobiety oraz trzech mężczyzn w wieku od 28 do 36 lat. - Wśród nich jest przedsiębiorca oraz osoby związane z działalnością dwóch mazowieckich fundacji - powiedział Dobrzyński.

- Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani przez Biuro, działając w porozumieniu również z osobami zatrzymanymi wcześniej do tej sprawy, doprowadzili do wyłudzenia ponad półtora miliona złotych z instytucji dysponujących środkami publicznymi. Podejrzewamy, że w tym celu wystawiali i posługiwali się nierzetelnymi dokumentami - powiedział rzecznik CBA.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dwoje podejrzanych zostało aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych osób prokurator zastosował dozór policji oraz poręczenia majątkowe.

d2c1rkd

To kolejne zatrzymania w tym śledztwie. Na początku czerwca zarzuty usłyszało sześć innych osób. Z prokuratorskich ustaleń wynika, że chodzi o dwa przypadki wyłudzenia dotacji. Jeden z podejrzanych - Maciej P. - był pracownikiem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i odpowiadał tam za ocenę wniosków o dofinansowanie projektów.

Z ustaleń śledczych wynika ponadto, że dotowane projekty - np. szkolenia osób po 45. roku życia de facto nie były realizowane. - Tworzono jedynie dokumentację, która miała potwierdzić ich realizację - informował rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak.

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, CBA zabezpieczyło dokumenty w dwóch ministerstwach: Edukacji Narodowej oraz Pracy i Polityki Społecznej. Równolegle agenci Biura przeprowadzili przeszukania w mieszkaniach prywatnych, firmach, fundacjach, instytucjach i urzędach.

d2c1rkd

Podziel się opinią

Share

d2c1rkd

d2c1rkd
Więcej tematów