Trwa ładowanie...
d3tocw0
sting

CBA sprawdza organizację koncertu Stinga w Toruniu

• Doniesienie złożył mieszkaniec Torunia
• Jego wątpliwości wzbudził rozdział zaproszeń na imprezę
• Uważa też, że władze Torunia i woj. kujawsko-pomorskiego niezgodnie z prawem przekazały publiczne pieniądze na prywatną imprezę
• Sting wystąpi na telewizyjnej gali. Nie będzie to otwarty koncert
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sting
Sting (AFP, Fot: Valerie Macon)
d3tocw0

Centralne Biuro Śledcze sprawdza okoliczności organizacji zamkniętego koncertu Stinga na toruńskich Jordankach 8 grudnia - informuje Radio PiK. Doniesienie w tej sprawie złożył mieszkaniec Torunia Arkadiusz Brodziński, który sam określa się jako miejski aktywista.

Chodzi o galę, którą organizują wspólnie firma Universal, samorząd Torunia oraz woj. kujawsko-pomorskiego. Koncert Stinga zarejestruje TVP1, aby wyemitować go w Nowy Rok.

Zdaniem Arkadiusza Brodzińskiego niejasne są zasady rozdziału zaproszeń na imprezę oraz finansowanie jej z publicznych funduszy. Łącznie oba samorządy zapłacą za nią pół miliona złotych.

d3tocw0

"Jak każda informacja, która trafia do Biura również i ta zostanie poddana wstępnej analizie. Na tym etapie nie przesądzamy, czy doszło do ewentualnego złamania bądź naruszenia prawa. CBA, jak inne służby specjalne, nie informujemy o szczegółach naszych działań i pracy funkcjonariuszy." - wyjaśnia w komunikacie Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

"Wszelkie potrzebne dokumenty i informacje zostaną przekazane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Torunia, który prowadzi tę sprawę" - napisał z kolei w oświadczeniu prezydent Torunia Michał Zaleski.

oprac. A. Jastrzębski

d3tocw0

Podziel się opinią

Share

d3tocw0

d3tocw0
Więcej tematów