Trwa ładowanie...
21-11-2014 11:41

Carrantuohill wystąpi w sobotę w Operze Śląskiej w Bytomiu

W sobotę w bytomskiej Operze Śląskiej odbędzie się widowisko muzyczno-taneczne Touch of Ireland - The Storm. Na scenie wystąpi jeden z najpopularniejszych zespołów muzyki celtyckiej - Carrantuohill oraz grupa taneczna Treblers.

Carrantuohill wystąpi w sobotę w Operze Śląskiej w BytomiuŹródło: UM Bytom
d3vz8mw
d3vz8mw

Touch of Ireland - The Storm to widowisko, które pokaże śląskiej widowni bogactwo kultury irlandzkiej. W trakcie spektaklu zobaczymy wszystkie najbardziej charakterystyczne elementy ich tańca oraz fantastyczne stroje, usłyszymy też niesamowitą celtycką muzykę. Mimo że powstało już wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, są one zazwyczaj pozbawione muzyki na żywo. W Touch of Ireland duży nacisk został położony i na tę część.

Carrantuohill to zespół wykonujący muzykę zarówno nawiązującą do tradycji rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach. Do największych sukcesów zespołu zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kalifornii. Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu, jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych. Jak sprawdzą się na scenie Opery Śląskiej?

Do muzyki zespołu tańczyć będzie grupa Treblers, do której należą najlepsi polscy tancerze z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Formacja tworzy własne, oryginalne choreografie, oparte na tradycyjnym tańcu irlandzkim z domieszką klimatów współczesnych. Jej występy to połączenie wdzięku tancerek, efektownych kostiumów, wysokiego poziomu technicznego - ze szczególnym uznaniem publiczności spotyka się za każdym razem widowiskowy step irlandzki.

Występ rozpocznie się w sobotę, 22 listopada, o godz. 18:00. Bilety są dostępne w cenie od 40 do 50 zł.

d3vz8mw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vz8mw
Więcej tematów