Trwa ładowanie...
d3gg9vw

Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Hiszpański pisarz miał 55 lat

Zmarł Carlos Ruiz Zafón, autor takich powieści, jak "Cień wiatru", "Gra anioła", "Więzień nieba" czy "Labirynt duchów". Informację o jego śmierci przekazano na oficjalnym profilu artysty na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Artysta miał 55 lat
Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Artysta miał 55 lat (Getty Images)
d3gg9vw

Nie żyje Carlos Ruiz Zafón

Carlos Ruiz Zafón miał raka jelita grubego. Niestety, nie udało mu się pokonać choroby. "Pisarz Carlos Ruiz Zafon zmarł dzisiaj 19 czerwca 2020 r. w wieku 55 lat w swoim domu w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych z powodu raka" - taką informację opublikowano na oficjalnym profilu facebookowym pisarza. - "Będziemy marzyć o wszystkich jego książkach i wszystkich słowach, które napisał. Zawsze będziemy Cię pamiętać Carlos" - dodano we wpisie.

Carlos Ruiz Zafón - niezapomniany pisarz

Carlos Ruiz Zafón urodził się w Barcelonie, od 1993 roku mieszkał w Los Angeles. Ulubionymi autorami pisarza byli: Dickens, Dostojewski i Tołstoj.

d3gg9vw

Carlos Ruiz Zafón stworzył cykl "Cmentarz zapomnianych książek". Pierwszą powieścią, która przyniosła mu ogromną sławę, był "Cień wiatru". Książkę przetłumaczono na 45 języków i sprzedano w 10 mln egzemplarzy, w tym m.in. w Polsce. "Cień wiatru" jest pierwszą częścią cyklu "Cmentarz zapomnianych książek". Po niej pisarz wydał jeszcze powieści "Gra anioła", "Więzień nieba" czy "Labirynt duchów".

Carlos Ruiz Zafón pisał także powieści dla młodzieży. Opublikował książkę "Marina i "Trylogię mgły", w skład której wchodzą: "Książę mgły", "Pałac Północy", "światła września".

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

d3gg9vw

Podziel się opinią

Share
d3gg9vw
d3gg9vw
Więcej tematów