Trwa ładowanie...
d1ur7d3
04-10-2006 09:00

Canon wkracza na rynek wyświetlaczy

Już niedługo na rynku wyświetlaczy pojawi się nowy gracz, mogący poważnie zagrozić pozycji takich gigantów jak Matsushita Electric Industrial czy Samsung Eletronics. Firmy Canon i Toshiba poinformowały bowiem oficjalnie, że z końcem 2007 roku rozpoczną produkcję ekranów wykorzystujących technologię SED.
Canon i Toshiba od pewnego czasu rozwijają nową generację paneli, które - jak twierdzą przedstawiciele firm - są cieńsze i mniej "pazerne" na energię od obecnych wyświetlaczy plazmowych i LCD. Bazują one na technologii o nazwie surface-conduction electron-emitter display ( w skrócie SED ), która łączy w sobie najlepsze cechy monitorów CRT ( wysoki kontrast, szybki czas reakcji i ostrość ) oraz nowoczesnych ekranów PDP i LCD ( wielkość, niewielka grubość ).

d1ur7d3
d1ur7d3

Produkcja nowych paneli ma się rozpocząć z końcem przyszłego roku i, jak się oczekuje, ruszy pełną parą na początku roku 2008. Spółka liczy na duży sukces tym bardziej, że w rozwój nowej technologii zainwestowała 1,7 miliarda dolarów.

Na razie trudno przewidzieć, czy nowe panele będą się cieszyły dużą popularnością. Pewne wydaje się jednak to, że będą one miały spory wpływ na politykę cenową czołowych producentów wyświetlaczy.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj