Trwa ładowanie...

Cała prawda o przyciskach przy przejściach. Teraz zastanowisz się, zanim ich dotkniesz

Przyciski świateł na skrzyżowaniach to prawdziwe siedliska bakterii. Dotykając ich, ignorujemy ten problem i przenosimy dalej zarazki. Użytkownik Tiktoka przyjrzał się temu problemowi i przedstawił na filmie swoje wnioski.

Światła dla pieszych Światła dla pieszych Źródło: East News, fot: Karol Makurat/REPORTER
d1cwhoy
d1cwhoy

Często mówi się, że w przestrzeni publicznej pojawia się wiele bakterii i zarazków. Jednak na co dzień wydaje się, że mało kto o tym pamięta. Dopiero kiedy ktoś zwróci nam uwagę, dostajemy gęsiej skórki i myślimy o zanieczyszczeniach, jakie mogą być np. na przyciskach do świateł.

Właśnie taką reakcję wśród wielu internautów wywołał film zamieszczony na TikToku przez Arkadiusza Jakubiaka. Mężczyzna sprawdził, jak bardzo "skażone" są przyciski świateł na skrzyżowaniach, których dotykamy każdego dnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Luksusowy wycieczkowiec utknął na mieliźnie. 206 osób na pokładzie

Przyciski do świateł są źródłem zarazków

Arkadiusz Jakubiak pobrał próbkę z przycisku, znajdującego się na sygnalizatorze. Zrobił wymaz, a następnie umieścił go w pojemniku ze specjalnie przygotowaną pożywką. Po 48 godzinach wyrosła tam spora kolonia bakterii. Mężczyzna ocenił, że są to drożdżaki (podkreślił jednak, że nie jest ekspertem w tej dziedzinie), które po dostaniu się do jamy ustnej mogą powodować m.in. owrzodzenie.

d1cwhoy

Jakubiak ostrzega, aby myć lub odkazić ręce zaraz po dotknięciu. I unikać zbliżania się do twarzy, szczególnie warto przypilnować w tej kwestii dzieci.

W wielu miastach na świecie wprowadzono już przyciski na czujki, które nie wymagają dotyku. Wystarczy zbliżyć rękę, aby światło zmieniło się na zielone. Jest to o wiele bardziej higieniczny sposób.

W większości jednak dalej musimy radzić sobie w tradycyjny sposób. Jest sposób, żeby uniknąć kontaktu z bakteriami. Jeśli nie chcesz dotykać przycisku gołą dłonią, użyj chronionego przez ubranie nadgarstka lub łokcia. Dobrym rozwiązaniem jest dotykanie przycisku przez rękawiczkę ochronną lub chusteczkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cwhoy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cwhoy
Więcej tematów