Trwa ładowanie...
drrb4zd
25-08-2014 11:47

Bytom oferuje dzierżawę działek już od 10 gr za metr kwadratowy

Miasto Bytom przygotowało kolejną atrakcyjną ofertę dzierżaw dla przedsiębiorców. W zamian za symboliczną opłatę oczekuje powstania nowych miejsc pracy.

drrb4zd
drrb4zd

To już trzeci przetarg na tereny w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Po rozstrzygnięciu dotychczasowych wiadomo, że w miasto zainwestują takie firmy jak Gas Engineering, Integra, Quinto i fabryka elektronarzędzi Celma. Bytom ogłosił już kolejny przetarg na dzierżawę terenów w atrakcyjnie położonych punktach miasta. Cena wywoławcza za metr kwadratowy wynosi zaledwie 10 gr.

Pierwsza z działek znajduje się przy ulicy Hajdy, bardzo blisko autostrady. Jest idealnym miejscem na powstanie budynków usługowo-handlowych, magazynów, hal czy obiektów produkcyjnych. Działka ma powierzchnię 1,3 hektara.

Druga leży w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej i ma ponad 2 hektary. Tam mogłyby powstać obiekty sportowe i kulturalne. Działka jest także przygotowana na budowę miejsc służących produkcji nowoczesnych technologii lub handlowi wielkopowierzchniowemu. Skąd więc taka niska cena za dzierżawę tych terenów?

- Chodzi o to, by stworzyć nowe miejsca pracy - tłumaczą bytomscy urzędnicy. - Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się tu zainwestować, muszą zadeklarować, że kiedy wybudują halę, magazyn albo obiekt usługowo-handlowy, zatrudnią tam ludzi. Pięć osób na pierwsze tysiąc metrów kwadratowych powierzchni i 2 osoby na kolejne tysiąc metrów - dodaje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Bytomia.

Oferty będą przyjmowane tylko 18 września. Komplet dokumentów można składać w Urzędzie Miejskim w Bytomiu od godz. 7:30 do 14:30. Otwarcie ofert odbędzie się 22 września.

drrb4zd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drrb4zd
Więcej tematów