WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Były wiceprezydent Warszawy z "układu warszawskiego"

Były wiceprezydent Warszawy Paweł Bujalski
został zatrzymany w czwartek pod zarzutem przyjęcia łapówki za
komputeryzację urzędu. To już kolejna zatrzymana osoba z tzw.
układu warszawskiego - pisze "Życie Warszawy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Dziennikarze "Życia Warszawy" i "Misji specjalnej" programu 1TVP zbadali powiązania warszawskich polityków i samorządowców. Według świadka koronnego Jarosława S. ps. Masa, łącznikiem między światem lokalnych notabli a mafią był Bogdan Tyszkiewicz. Został on zamordowany w ubiegłym roku przez mieszkającego z nim Białorusina.

"Pruszków" z usług Bogdana Tyszkiewicza korzystał w latach 90. Pan Tyszkiewicz był niezwykle cenny dla grupy pruszkowskiej. Był osobą najważniejszą, wręcz kluczową, pociągał wiele sznurków- powiedział "ŻW" Jarosław S. Poznałem całe środowisko samorządowców i wysokich oficerów policji, kiedy byłem zapraszany na mecze hokeja. Pan Tyszkiewicz był wtedy prezesem Polskiego Związku Hokeja - dodaje "Masa".

Jarosław S. mówi też o zażyłości, jaka panowała między gangsterami a samorządowcami. Na Torwarze, między tercjami, wszyscy się spotykali, byli też dygnitarze warszawscy. Tyszkiewicz poznał mnie z różnymi wysoko postawionymi oficerami, sędziami, notablami warszawskimi - mówi Jarosław S. (PAP)

WP

Więcej: Życie Warszawy - Mocne uderzenie w układ warszawski

Polub WP Wiadomości
WP
WP