Trwa ładowanie...
dt5bplc

Były premier Jan Olszewski w szpitalu. "Nie może chodzić"

Już kilkanaście dni były premier Jan Olszewski leży w szpitalu. Trafił tam z powodu problemów z sercem. Jego żona Marta Olszewska, która też przebywała pod opieką lekarzy, wróciła do domu. - Mąż niestety jeszcze nie. Lekarze chcą go postawić na nogi - mówi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona Jana Olszewskiego opowiedziała o stanie zdrowia męża
Żona Jana Olszewskiego opowiedziała o stanie zdrowia męża (East News, Fot: Jan Kucharzyk)
dt5bplc

Od połowy listopada Jan Olszewski przebywa w jednym z warszawskich szpitali. - Mój mąż przewrócił się w domu, lekarze wiążą to z niewydolnością serca. Boję się o jego życie - mówiła żona byłego premiera Marta Olszewska, kiedy ten trafił do szpitala.

Olszewski wciąż przebywa w szpitalu - podaje "Super Express". Jego żona wyszła ze szpitala, w którym wciąż leży jej mąż. - Odwiedzałam go. Widywaliśmy się często, ale już jestem w domu. Mąż niestety jeszcze nie wrócił... - mówi.

Były premier jest rehabilitowany. - Lekarze chcą go postawić na nogi. Jan ma jakieś problemy z układem kostnym, ma problemy z chodzeniem - twierdzi Olszewska. I przyznaje, że ma nadzieję na powrót męża do domu jeszcze w tym tygodniu.

dt5bplc

Zobacz także: Ustawa dekoncentracyjna odłożona na półkę. Piotr Gliński zdradza powód

"Wiek robi swoje"

Były premier już wcześniej miał problemy ze zdrowiem. W 2011 roku miał udar mózgu. Mimo że, jak zaznacza jego żona, wrócił do formy i uważał na siebie, "wiek robi swoje". - Staram się zajmować mężem, opiekuję się nim. I nie kłócimy się w domu, choć na pewne sprawy polityczne mamy różne poglądy. Ale to nic nie znaczy. Jak człowiek jest stary, to wszystko upływa w jednym kierunku - tłumaczy Olszewska.

dt5bplc

Jan Olszewski ma 88 lat. W PRL był obrońcą w procesach politycznych. Od grudnia 1991 r. do czerwca 1992 r. pełnił stanowisko premiera. Był też doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. politycznych, a w 2007 roku objął stanowisko szefa komisji weryfikacyjnej WSI.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt5bplc

Podziel się opinią

Share

dt5bplc

dt5bplc
Więcej tematów