Trwa ładowanie...
d3u8hrj
IAR

Były francuski minister chce umieszczać islamistów w obozach pracy

Były minister spraw wewnętrznych Francji Charles Pasqua wzywa do ostrych kroków reedukacyjnych wobec islamistów. Chce, aby rząd wcielił ich do obozów przymusowej pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dżihadyści z Frontu Al-Nusra
Dżihadyści z Frontu Al-Nusra (AFP, Fot: Karam Al-Masri)
d3u8hrj

Charles Pasqua nigdy nie należał do osób mających łagodną rękę wobec przestępców i terrorystów. Prawicowy, neogaulistowski polityk domaga się utworzenia na wybranych wyspach, niekoniecznie u wybrzeży Francji, obozów pracy przymusowej dla islamistów ujętych na terytorium kraju bądź tych, którzy wracają z Syrii i z Iraku.

Jego zdaniem osadzanie w zakładach karnych razem pospolitych przestępców i integrystów islamskich jest poważnym błędem, bo to więzienia stały się kuźniami ideologicznymi fundamentalistów. Jak twierdzi, nie można takich ludzi trzymać w jednym miejscu i to jeszcze na terytorium metropolii.

Pasqua proponuje, aby ich wysyłać do obozów pracy przymusowej. Według niego takie obozy na wyspach w sposób fizyczny i społeczny oddzielą radykalnych islamistów od tych, którzy mogą ze zwykłego złodzieja przeistoczyć się w terrorystę.

d3u8hrj

Podziel się opinią

Share

d3u8hrj

d3u8hrj
Więcej tematów