Trwa ładowanie...
d38otuw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Były doradca Putina zmarł w wyniku urazu po uderzeniach w głowę

• Były doradca ds. mediów prezydenta Rosji Władimira Putina Michaił Lesin zmarł w wyniku urazu po silnych uderzeniach w głowę
• Znaleziono go martwego w hotelu w Waszyngtonie
• Poinformowało o tym Biuro Ekspertyz Medycznych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były doradca Putina zmarł w wyniku urazu po uderzeniach w głowę
(Wikipedia)
d38otuw

59-letni Michaił Lesin miał również rany na szyi, ciele oraz rękach i nogach. Jednak dotychczas nie ustalono charakteru zgonu - podało w oświadczeniu Biura Ekspertyz Medycznych Dystryktu Kolumbii.

Rzecznik waszyngtońskiej policji Dustin Sternbeck powiedział, że sprawa wciąż jest przedmiotem śledztwa. Nie chciał powiedzieć, czy orzeczenie medyczne oznacza, że miało miejsce przestępstwo. - Nie jesteśmy w tej chwili gotowi wykluczyć niczego - powiedział Sternbeck cytowany przez dziennik "Washington Post".

Ciało Lesina - byłego szefa resortu łączności i środków masowego przekazu Rosji - znaleziono w listopadzie ub. r. w Dupont Circle Hotel w centrum Waszyngtonu. Nie jest jasne w jakim celu Lesin przebywał w stolicy USA. Członkowie rodziny Lesina mówili rosyjskim mediom w listopadzie, że od dawna cierpiał na chorobę serca i zgon nastąpił, ich zdaniem, na skutek zawału.

d38otuw

Lesin forsował utworzenie nadającego w języku angielskim rosyjskiego satelitarnego kanału telewizyjnego Russia Today, później przemianowanego na RT. W 2013 r. został szefem holdingu medialnego koncernu Gazprom - Gazprom-Media, jednej z najpotężniejszych grup medialnych w Rosji i w Europie. Jednak rok później zrezygnował z tej funkcji twierdząc, że robi to ze względów rodzinnych.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że Moskwa oczekuje od władz USA oficjalnych informacji o przebiegu i wynikach śledztwa w sprawie śmierci Lesina.

Zobacz również: 30 lat po katastrofie w Czarnobylu ludzie wciąż są narażeni na jej konsekwencje

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów