Trwa ładowanie...
d3ve4t7
Była szefowa MSW zataiła przed następcą informacje dotyczące insp. Zbigniewa Maja?
Mariusz Szymczuk

Była szefowa MSW zataiła przed następcą informacje dotyczące insp. Zbigniewa Maja?

Jeśli jest tak, że wysoką funkcję w policji pełni oficer, wobec którego toczy się jakieś postępowanie, i pani minister miała taką informację, to powinna taką wiedzę swojemu następcy przekazać - powiedział WP poseł PiS Jacek Sasin. Odniósł się w ten sposób do doniesień, że Biuro Spraw Wewnętrznych informowało MSW o postępowaniu w sprawie byłego komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja.
Share
d3ve4t7

BSW miało informować pisemnie MSW o postępowaniu w sprawie insp. Maja na długo przed jego nominacją na komendanta głównego policji. Miało się to stać najpóźniej w sierpniu ubiegłego roku - tak stwierdził w TVN24 insp. Ryszard Walczuk, były dyrektor BSW. Informację miała otrzymać ówczesna szefowa MSW Teresa Piotrowska. Jarosław Zieliński, obecny wiceszef MSWiA zapewnił, że przed nominacją Maja został on sprawdzony, a resort spraw wewnętrznych nie wiedział o tym, że nazwisko byłego już szefa policji przewija się w prokuratorskim dochodzeniu.

Sasin, zapytany wprost czy informacje dotyczące Zbigniewa Maja zostały zatajone przed nowym ministrem odpowiedział: - Na pewno nie przekazała ich minister Piotrowska, a dziś wiemy, że takie informacje posiadała.

d3ve4t7

Jego partyjny kolega Zbigniew Kuźmiuk pytany czy BSW wprowadza opinię publiczną w błąd mówi otwarcie: "wszystko na to wskazuje, ja wierzę ministrowi Błaszczakowi".

PO domaga się rozszerzenia najbliższego posiedzenia Sejmu o informację premier Beaty Szydło na temat zamieszania związanego z powołaniem i szybkim odwołanie szefa policji. - Chcemy, żeby to było na zamkniętym posiedzeniu - powiedział WP Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego Platformy

d3ve4t7

Podziel się opinią

Share
d3ve4t7
d3ve4t7
Więcej tematów