Trwa ładowanie...
d1ti48v

Bydgoszcz: 6,5 tysięcy złotych za nieodebranie paczki. Fałszywe maile od oszustów

Mieszkaniec Bydgoszczy otrzymał maila od DHL o rzekomo niedostarczonej przesyłce i opłatach. Firma twierdzi, że jest to działanie oszustów, którzy używają ich nazwy oraz danych adresowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bydgoszcz: 6,5 tysięcy złotych za nieodebranie paczki. Fałszywe maile od oszustów
Bydgoszcz: 6,5 tysięcy złotych za nieodebranie paczki. Fałszywe maile od oszustów (East News)
d1ti48v

Mieszkaniec Bydgoszczy poinformował Gazetę Pomorską o otrzymaniu wiadomości z DHL. W treści maila dowiedział się, że kurier próbował dostarczyć mu przesyłkę, jednak nie udało mu się zrealizować zadania. Z tego powodu bydgoszczanin miał uiścić opłatę w wysokości 6,5 tysięcy złotych.

- Od razu mi się to wydało podejrzane. Dla pewności jednak zadzwoniłem na infolinię DHL i opowiedziałem o mojej fakturze. Usłyszałem, że firma takich maili nie wysyła. Powiedziano mi też, że nie jestem pierwszy, który zgłasza tę sprawę. Chciałbym przestrzec innych Czytelników, by nie dali się nabrać oszustom - mówi mieszkaniec Bydgoszczy

Luiza Arament z biura prasowego DHL Parcel Polska przekonuje, że tego typu wiadomości nie pochodzą od firmy

- Ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych. Przesłana wiadomość jest jedną z form spamu i tego typu wiadomości zgłaszane są do odpowiedniego działu w DHL Parcel Polska odpowiadającego za obsługę sieci i systemów komputerowych. Osoby, które otrzymały takiego maila prosimy by nie otwierały plików w załącznikach. Grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze. - twierdzi Luiza Arament.

d1ti48v

Phishing – kradzież danych i pieniędzy

Liczba zagrożeń w Internecie cały czas wzrasta. Jedną z najpopularniejszych metod wśród hakerów jest phishing. Jest to próba wyłudzenia danych przez podszywanie pod znane instytucji jak np. banki czy firmy kurierskie. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości mailowe lub SMS-y, które zachęcają do kliknięcia w dany link i zalogowanie się na fałszywej (podobnej do oryginału) stronie. Dzięki temu mogą oni uzyskać dostęp do pieniędzy i danych osobowych użytkowników.

d1ti48v

Podziel się opinią

Share
d1ti48v
d1ti48v
Więcej tematów