Trwa ładowanie...
dzdka41
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bush oskarża Rosję o zastraszanie Gruzji

Prezydent USA George Bush zarzucił Rosji,
że "tyranizuje i zastrasza" Gruzję i ponownie wezwał rząd
rosyjski do wycofania stamtąd wojsk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bush oskarża Rosję o zastraszanie Gruzji
(AFP)
dzdka41

Zastraszanie siłą nie jest sposobem prowadzenia polityki zagranicznej, który można by zaakceptować w XXI wieku - powiedział prezydent. Bush podkreślił, że "zimna wojna się skończyła", powtórzył, że inwazja na Gruzję zaszkodziła relacjom Rosji z Zachodem i sugerował, że antagonistyczne stosunki między USA, a Rosją nie leżą w interesie tej ostatniej.

Administracja USA wykluczyła jednak użycie siły w obronie Gruzji, wspominając tylko ogólnikowo o możliwości polityczno-dyplomatycznych sankcji przeciw Moskwie.

Zapowiedziano na razie tylko odwołanie wspólnych manewrów wojskowych i sugerowano zablokowanie członkostwa Rosji w niektórych instytucjach międzynarodowych.

dzdka41

Bush oświadczył, że w czasie urlopu będzie w ścisłym kontakcie z sekretarz stanu Condoleezzą Rice i szefem Pentagonu Robertem Gatesem i będzie się z nimi konsultował w sprawie Gruzji. (mg)

Tomasz Zalewski

Podziel się opinią

Share

dzdka41

dzdka41
dzdka41
Więcej tematów