Trwa ładowanie...
do31lqg
pogoda

Pogoda. Burze z gradem i intensywne opady deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia

Piątkowe popołudnie i wieczór upłyną pod znakiem burz z gradem i intensywnymi opadami deszczu. Taka sytuacja będzie dotyczyć co najmniej 5 regionów Polski - alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. I wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, deszczem i gradem
IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, deszczem i gradem (Flickr)
do31lqg

Alerty pierwszego stopnia wydane przez IMGW dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Na Dolnym Śląsku przewidywane są opady deszczu do 40 litrów na metr kwadratowy - alarm przed niebezpiecznym zjawiskiem pogodowym wejdzie w życie do północy i potrwa prawdopodobnie do godziny 14 w sobotę.

Przeczytaj też: Pogoda. Deszczowy, ale ciepły piątek. W weekend aura podzieli Polskę

do31lqg

IMGW wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia. Co to oznacza?

Ostrzeżenia przed silnymi opadami deszczu wydano także dla Pomorza Zachodniego oraz Opolszczyzny. "Synoptycy przewidują wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Spadnie od 15 do 25 l na metr kwadratowy, a miejscami do 35 litrów" - czytamy w opublikowanym ostrzeżeniu.

Burza nad Warszawą. Piękny i niszczycielski widok

Burze z gradem nawiedzą przede wszystkim rejony województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego oraz część Wielkopolski. Niebezpiecznym zjawiskom będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 litrów na metr kwadratowy. Wiatr powieje z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

do31lqg

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do31lqg

Podziel się opinią

Share
do31lqg
do31lqg
Więcej tematów