Trwa ładowanie...

Burza wokół listu ws. uchodźców w Niemczech

Fala krytyki pod adresem policji z Nadrenii Północnej-Westfalii. Funkcjonariusze rozesłali do ośrodków dla uchodźców list z prośbą o powstrzymanie podopiecznych od udziału w ulicznych zabawach karnawałowych.

Burza wokół listu ws. uchodźców w NiemczechŹródło: AFP, fot: DPA/Armin Weigel
dlzr33a
dlzr33a

W piśmie skierowanym do dyrekcji ośrodków policjanci przekonują, że obecność migrantów może prowadzić do "niepożądanych reakcji" ze strony innych uczestników festynów i parad. Mundurowi proszą też, aby pracownicy przekazali uchodźcom, że mogą być poddawani kontrolom przez funkcjonariuszy.

- Nie powiem rodzinom, które u nas mieszkają o tym liście. To bardzo niesprawiedliwe podejście policjantów. Jestem pewna, że nawet nie pomyśleli o tym, aby w podobny sposób zwracać się do obywateli Niemiec - mówi Petra Jennen z ośrodka dla uchodźców w Leverkusen.

Festyny i parady karnawałowe w Nadrenii Północnej-Westfalii zaplanowano na drugą połowę lutego. Największa zabawa odbędzie się w Kolonii. Co roku bawią się tam setki tysięcy turystów.

W ubiegłym roku ośrodki dla uchodźców organizowały wycieczki na festyny, aby obcokrajowcy mogli poznać niemieckie zwyczaje i tradycje.

dlzr33a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlzr33a
Więcej tematów