Trwa ładowanie...
05-10-2014 13:12

Burmistrz Sławkowa znaleziony martwy w mieszkaniu

Burmistrz śląskiego Sławkowa Bronisław Goraj został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Tragicznego odkrycia dokonała jego partnerka. Wezwany przez nią lekarz rodzinny stwierdził zgon z przyczyn naturalnych.

Burmistrz Sławkowa znaleziony martwy w mieszkaniuFot: slawkow.pl
dkxzfry
dkxzfry

Informacja o śmierci burmistrza pojawiła się na stronie internetowej urzędu miasta Sławkowa. Potwierdziła ją także policja w Będzinie.

- Lekarz wezwany na miejsce stwierdził zgon z przyczyn naturalnych - mówi asp. Paweł Łotocki z komendy miejskiej w Będzinie. - Zgodnie z procedurami, policja wzywana jest na miejsce zgonu jedynie, gdy lekarz ma podejrzenie udziału w śmierci osób trzecich lub mogło dość do samobójstwa. W tym przypadku takich wątpliwości nie było, więc nie zaszła potrzeba, abyśmy pojawili się na miejscu - dodaje.

Bronisław Goraj burmistrzem Sławkowa po raz pierwszy został w 2002 roku. Był nim przez cztery lata. Ponownie został wybrany, a to stanowisko cztery lata temu. W ostatniej kadencji miał problemy z prawem.

Najpierw w listopadzie ubiegłego roku, był podejrzewany o to, że nietrzeźwy wjechał w ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. Miał wtedy uciec z miejsca zdarzenia i grozić kobiecie, która zawiadomiła policję. Z kolei w czerwcu tego roku, został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Prokuratura rejonowa w Dąbrowie Górniczej postawiła mu w tej sprawie zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości i znieważenia policjantów.

dkxzfry

18 września burmistrz przyznał się w sądzie do znieważenia policjantów, stosowania gróźb karalnych wobec mieszkanki Sławkowa, a także do jazdy pod wpływem alkoholu. Zapowiedział także, że nie będzie jesienią ubiegał się ponownie o stanowisko burmistrza.

Burmistrz wyraził skruchę, przeprosił pokrzywdzoną i policjantów. Przyznał, że jest mu wstyd. Przepraszał także, że zawiódł swoich wyborców. W ciągu trzech tygodni ma złożyć formalny wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Kolejna rozprawa miała się odbyć 18 listopada.

dkxzfry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxzfry
Więcej tematów