Trwa ładowanie...

Burmistrz-rasista z USA zmuszony do rezygnacji ze stanowiska

• Charles Wasko publicznie głosił rasistowskie poglądy
• Atakował m.in. prezydenta Baracka Obamę
• Burmistrz West York deklaruje się jako gorący zwolennik Donalda Trumpa

Burmistrz-rasista z USA zmuszony do rezygnacji ze stanowiskaŹródło: freeimages.com
d1p691v

Rada miasta West York w stanie Pensylwania z trudem skłoniła o ustąpienia ze stanowiska republikańskiego burmistrza Charles'a Wasko, który publicznie głosił rasistowskie poglądy, atakując prezydenta Baracka Obamę.

Wasko zamieścił na swoim Facebooku zdjęcie małp wywożonych taczką i opatrzył je podpisem: "Dzień przeprowadzki w Białym Domu w końcu nadszedł. Nie dość szybko".

Inny wpis na Facebooku wykorzystuje kadr ze spaghetti westernu "Dobry, zły i brzydki", na którym Clint Eastwood trzyma w ręku pętlę służącą do wieszania skazańców. Podpis umieszczony przez Wasko brzmiał: "Barry, ta pętla jest dla ciebie".

d1p691v

Obama używał w młodości imienia Barry, dopiero później wrócił do afrykańskiego "Barack".

Rasistowskie wpisy burmistrza wywołały oburzenie i naciski, aby podał się do dymisji. Wasko przez kilka tygodni odmawiał, a pytany o nie, nie przepraszał i przyznawał, że wcale ich nie żałuje.

Burmistrz deklaruje się jako gorący zwolennik Donalda Trumpa. W innych wpisach oświadczał, że jeśli kandydat Republikanów nie wygra wyborów prezydenckich, nikt w Ameryce "nie będzie bezpieczny".

Rada miejska już na początku października udzieliła Wasko nagany i uchwaliła, że powinien ustąpić ze stanowiska, ale nie miała władzy, żeby go do tego zmusić. Burmistrz zgodził się dopiero po długich negocjacjach, w których postawił rozmaite warunki.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski

d1p691v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p691v
Więcej tematów