Trwa ładowanie...
12-09-2014 19:25

Brytyjskie wydawnictwo przeprasza za użycie frazy "polski obóz śmierci"

Dzięki interwencji polskiej Ambasady w Londynie wydawnictwo Routledge, Taylor & Francis Group przeprosiło za opublikowane w podręczniku do nauczania historii błędne i krzywdzące wyrażenie "Polish death-camps".

Brytyjskie wydawnictwo przeprasza za użycie frazy "polski obóz śmierci"Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d4fbl2i
d4fbl2i

"Bardzo przepraszamy za użycie nieprawidłowego zwrotu" - napisał Ben Denne z wydawnictwa Routledge w odpowiedzi na list interwencyjny polskiego ambasadora Witolda Sobkowa. Wadliwy kod pamięci znalazł się w podręczniku historii na poziomie maturalnym pt.: "Britain in the Twentieth Century". Polska ambasada interweniowała natychmiast po otrzymaniu informacji o błędzie, zaznaczając, że obozy były niemieckie, nazistowskie na terenie okupowanej Polski.

W wiadomości przesłanej polskiej ambasadzie wydawnictwo Routledge zapewniło także, że w kolejnych wydaniach podręcznika zamieści poprawne określenie.

To kolejna w tym roku skuteczna interwencja Ambasady RP w Londynie. W 2013 roku polscy dyplomacji skutecznie interweniowali w 21 przypadkach użycia w brytyjskich mediach wadliwych kodów pamięci.

d4fbl2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbl2i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj