Trwa ładowanie...

Brytyjski cyklon zamiata ogonem chmur po Europie. Zepsuje pogodę w Polsce

Błyskawicznymi powodziami zatopił z kilka miejscowości i zerwał most w hrabstwie North Yorkshire na Wyspach. Na Węgrzech wywołał burzę, która zrzuciła grad wielkości brzoskwiń. To efekt cyklonu, który kilka dni temu uderzył Wielka Brytanię i Francję. W kolejnych dniach zepsuje pogodę w Polsce.

Share
Brytyjski cyklon zamiata ogonem chmur po Europie. Zepsuje pogodę w Polsce
Źródło: sat24.com, Fot: WP
dw4w2l4

Na zdjęciach satelitarnych wciąż jeszcze widoczny się wir chmur. To pozostałość cyklonu, który obecnie osłabł już i przerodził się w potężny niż. Nadal jednak zamiata ogonem ponurych chmur po całej środkowej Europie. Również w Polsce zepsuje pogodę co najmniej na kilka dni. Stąd nowe ostrzeżenia IMGW o silnych burzach, które mogą przynieść również opady gradu.

Również analitycy serwisu pogodowego Severe-Weather.eu ostrzegają, że Dania, północne Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry zagrożone są silnymi burzami. Mogą one wywołać gwałtowne deszcze i opady gradu. Największe ryzyko pojawienia się opadów dużego gradu dotyczy Alp i północnych Niemiec.

Pogoda. W sobotę ma padać na południu Polski. WXCHARTS.COM
Pogoda. W sobotę ma padać na południu Polski. Źródło: WXCHARTS.COM, Fot: WP

Ryszard Klejnowski, synoptyk Meteo.pl w najnowszej prognozie odwołuje upalne lato i zapowiada zmianę pogody. - Brytyjski niż będzie teraz przez kilka dni wysyłał nad Polskę chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Jak to zwykle bywa, wymianie mas powietrza towarzyszą w strefach frontowych mniej lub bardziej gwałtowne zjawiska w postaci burz i przelotnych opadów - komentuje.

dw4w2l4

- Ponownego napływu cieplejszego powietrza, szczególnie na południu kraju możemy oczekiwać w połowie przyszłego tygodnia - dodaje.

Pogoda. Uwaga na burze.

W czwartek najsilniejsze burze spodziewane są w Zachodniopomorskim, Lubuskim, na Dolnym Śląsku. W Wielkopolsce burzom może towarzyszyć grad. W sobotę 2 sierpnia silne opady deszczu mają wystąpić w południowej Polsce. Według prognoz, aż do połowy przyszłego tygodnia (7-8 sierpnia) przez Polskę przetaczać się będą kolejne formacje chmur niosących opady.

Przypomnijmy, że według długoterminowych prognoz po 10 sierpnia już w całej Polsce spodziewany się powrót stabilnej i słonecznej pogody.

Masz newsa , zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw4w2l4

Podziel się opinią

Share
dw4w2l4
dw4w2l4
Więcej tematów