Trwa ładowanie...
polka

Brytyjska policja apeluje do świadków ataku na Polkę w londyńskim metrze

• Policja w Wielkiej Brytanii zaapelowała do świadków sierpniowego ataku na Polkę w londyńskim metrze
• Kobieta wdała się w kłótnię z mężczyzną, który następnie obraził ją i uderzył w twarz
• Część obelg napastnika dotyczyła faktu, że kobieta pochodzi z Polski
• "W naszej sieci transportowej nie ma miejsca na przemoc" - zapewnił śledczy Denis Mahoney

Share
Brytyjska policja apeluje do świadków ataku na Polkę w londyńskim metrze
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Przemysław Kozłowski
d3rfy7v

Brytyjska policja apeluje do świadków ataku na Polkę, do którego doszło w sierpniu w pociągu jednej z linii metra w Londynie, aby zgłaszali się na komisariat. Według śledczych, po krótkiej kłótni z mężczyzną, kobieta została obrażona słownie i uderzona w twarz.

Jak napisała w środowym komunikacie policja, do ataku doszło tuż po północy 22 sierpnia w pociągu zielonej linii metra District Line w pobliżu stacji Hammersmith w zachodnim Londynie. Jak podkreślono, część obelg napastnika dotyczyła faktu, że kobieta pochodzi z Polski.

d3rfy7v

Śledczy Denis Mahoney zapewnił: - W naszej sieci transportowej nie ma miejsca na przemoc i przestępstwa motywowane nienawiścią i jesteśmy zdeterminowani, aby je wyeliminować.

- Zachowanie tego typu jest kompletnie nie do przyjęcia i wzywamy każdego, kto rozpoznaje tego mężczyznę, aby skontaktował się z policją - dodał.

Od czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odnotowano znaczący wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią na tle narodowościowym, rasowym lub religijnym.

Polska ambasada w Londynie interweniowała w blisko 40 przypadkach, z czego najpoważniejszym było zabójstwo 40-letniego Polaka Arkadiusza J. w Harlow w hrabstwie Essex.

zw

d3rfy7v

Podziel się opinią

Share
d3rfy7v
d3rfy7v
Więcej tematów