Trwa ładowanie...

Brytyjczyk oskarżony o próbę zamachu na Trumpa

• 20-letni Brytyjczyk Michael Sandford oskarżony został o próbę zamachu na republikańskiego kandydata do prezydentury Donalda Trumpa
• Mężczyzna przed federalnym sądem okręgowym w Las Vegas, w stanie Nevada, przyznał się do niektórych zarzutów

Share
Brytyjczyk oskarżony o próbę zamachu na Trumpa
Źródło: PAP/EPA, fot: SHAWN THEW
d2i3g8v

Prokuratorzy oskarżają go, że podczas wiecu w jednym z hoteli w Las Vegas 18 czerwca, na którym przemawiał Trump, próbował wyrwać broń jednemu z policjantów z zamiarem oddania strzałów do mówcy.

Sandford, który pochodzi z Dorking, w hrabstwie Surrey, został jednak błyskawicznie obezwładniony i aresztowany. Żadne strzały nie padły.

Według dokumentów ze śledztwa, Sandford miał zeznać, iż przyjechał do Las Vegas z Kalifornii z zamiarem zabicia Trumpa.

d2i3g8v

Podczas wtorkowego wstępnego przesłuchania w sądzie Brytyjczyk przyznał się, do nielegalnego przebywania na terytorium USA i posiadania broni oraz do zakłócenia pracy funkcjonariusza publicznego. Otwiera to drogę do ugody pozasądowej, deportacji i uniknięcia surowej kary, która - w razie uznania go winnym wszystkich zarzutów - mogłaby wynieść nawet 20 lat więzienia.

Na pomoc synowi przyleciała do USA, w towarzystwie brytyjskiego adwokata, jego matka Lynne Sandford. Głównie dzięki ich staraniom możliwe stało się zawarcie ugody.

Matka oskarżonego oświadczyła, że jej syn cierpi na poważne schorzenia psychiczne, m. in. autyzm, depresję i obsesję natręctw i wymaga opieki lekarskiej. Argumentowała, że syn może odbyć karę w szpitalu psychiatrycznym w Wielkiej Brytanii.

d2i3g8v

Podziel się opinią

Share
d2i3g8v
d2i3g8v
Więcej tematów