Trwa ładowanie...
d339r6u

Brytyjczycy nie ufają polskiej wołowinie

Brytyjscy eksperci uważają, że część wołowiny importowanej do Wielkiej Brytanii z Polski nie spełnia standardów, ustalonych w ramach walki z epidemią choroby szalonych krów. Brytyjska Agencja Standardów Żywności (FSA) twierdzi, że dwa transporty wołowiny z Polski zawierały części rdzenia kręgowego, w których najczęściej wykrywano zarazki choroby BSE.

d339r6u
d339r6u

Za niespełniające standardów Brytyjczycy uznali od 1 stycznia ubiegłego roku 26 transportów wołowiny z krajów Unii Europejskiej. Polski transport wołowiny jest pierwszym spoza Unii. Państwa UE, zaniepokojone wykryciem kolejnych przypadków choroby szalonych krów, postanowiły usuwać z wołowiny części szkieletu, uznane za najbardziej ryzykowne. Wprowadzono także testy na obecność BSE dla starszych krów.

Wielka Brytania, w której odkryto w 1986 roku pierwsze przypadki choroby szalonych krów, oskarżona jest o "eksportowanie" tej choroby do pozostałych krajów europejskich, a w efekcie wywołania paniki wśród unijnych konsumentów, którzy obawiają się ludzkiej odmiany BSE, czyli choroby Creutzfeldta-Jakoba. Eksperci podejrzewają, że na tę chorobę zmarło dotąd ponad 100 osób, głównie z Wielkiej Brytanii. (jask)

d339r6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d339r6u
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj