Trwa ładowanie...
d3eh4nb
11-04-2012 14:58

Brytyjczycy likwidują absurdalne przepisy BHP

Pracownikom biurowym w Wielkiej Brytanii nie wolno nosić japonek ani wieszać ozdób bożonarodzeniowych. Jedzenie waty cukrowej zagraża życiu, bo na patyk można się nadziać. Jest szansa, że najgłupsze przepisy bezpieczeństwa pracy zostaną usunięte.

d3eh4nb
d3eh4nb

Brytyjski rząd bierze się za absurdalne przepisy BHP. W tym celu ministerstwo pracy powołało specjalną jednostkę, która przygotuje spis najgłupszych zasad, których na co dzień muszą przestrzegać Brytyjczycy. Na czele Myth Busters Challenge Panel stoi dyrektor Health and Safety Executive Judith Hackitt, która chce zmienić postrzeganie organizacji przez obywateli.

Koniec z absurdalnymi przepisami

- Niektóre przepisy bezpieczeństwa i zdrowia w pracy są absurdalne i podważają zaufanie społeczeństwa do naszej organizacji - mówi. - Naszym zadaniem jest zarządzanie ryzykiem zagrożenia życia i zdrowia w brytyjskich zakładach pracy, a nie zakazywanie dzieciom jedzenia waty cukrowej - dodaje.

W czołówce najbardziej absurdalnych przepisów znajdują się m.in.:
- Dzieci w przedszkolach i szkołach nie mogą grać w tradycyjną brytyjską grę conkers, która polega na tym, że dwie osoby mają nawinięty na sznurek kasztan i uderzają nimi o siebie. Conkers jest dopuszczony tylko i wyłącznie wtedy, jeśli dzieci mają na sobie specjalne ochronne gogle.
- Jedzenie waty cukrowej na patyku zagraża życiu - na patyk można się nadziać, przebić klatkę piersiową i doprowadzić do śmierci.
- Pracownicy biurowi nie mogą wieszać ozdób bożonarodzeniowych.
- Artyści ćwiczący na trapezie mogą wykonywać swoją pracę tylko i wyłącznie w kaskach.
- Popularna na Wyspach gra dla dzieci pin-the-tail-on-the-donkey, polegająca na przypinaniu osiołkowi ogona została uznana za bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dzieci.
- Wiszące kosze z kwiatami zagrażają zdrowiu i życiu, ponieważ przechodząc obok można sobie obić głowę.
- Pracownicy biurowi nie mogą nosić na nogach klapek typu japonki.
- Świeżo upieczeni absolwenci nie mogą rzucać do góry swoich czapek.

Zmiana wizerunku HSE

Grupa powołana przez ministra pracy wytypuje do usunięcia najbardziej absurdalne przepisy. Zdaniem Judith Hackitt dzięki temu jest szansa na zmianę wizerunku HSE z organizacji tworzącej niepotrzebne i głupie reguły na taką, która zajmuje się poważnymi sprawami związanymi z bezpieczeństwem pracowników w Wielkiej Brytanii.

kk

d3eh4nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eh4nb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj