Trwa ładowanie...
d2b8tnh
IAR

Bruksela oskarża: hiszpańska policja bije imigrantów

Bruksela zarzuciła Hiszpanii łamanie praw Unii Europejskiej, dotyczących granic i traktowania nielegalnych imigrantów. Powodem jest przekazane Komisji Europejskiej wideo z hiszpańskim policjantem bijącym do nieprzytomności imigranta, który pokonał 6-metrowe zasieki w Melilli - hiszpańskim mieście na terenie Maroka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bruksela oskarża: hiszpańska policja bije imigrantów
(youtube.com/PRODEIN)
d2b8tnh

Do zajścia doszło 15 października. Nagrał je członek organizacji humanitarnej Prodein. Na zdjęciach widać, że po pobiciu nieprzytomny imigrant został przekazany marokańskiej policji. Zaniem Brukseli, bijąc i wydalając za mężczyznę za granicę, Hiszpania złamała Traktat w Schengen i Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Hiszpański rząd przypomina zaś, że tylko w tym roku zasieki w Ceucie i Melilli były forsowane 2 tysiące razy. Zdaniem MSW, w Maroku, Algierii i Mauretanii na przedostanie się do Hiszpanii czeka 80 tysięcy osób. „Unia Europejska musi w zdecydowany sposób zobowiązać się do pomocy w rozwiązaniu tego problemu” - apelował wielokrotnie szef MSW, Jorge Fernandez Diaz.

Komisja Europejska uważa jednak, że jest to wewnętrzny problem Hiszpanii. Odmawia też przekazania 45 milionów euro, o które zwrócił się Madryt, by zaradzić nielegalnej imigrancji. Hiszpania przypomina zaś, że granice w Ceucie i Melilli są też najbardziej wysuniętymi na południe granicami Unii.

d2b8tnh

Zobacz także:

d2b8tnh

Podziel się opinią

Share
d2b8tnh
d2b8tnh
Więcej tematów