Trwa ładowanie...
df2ol0n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bronisław Komorowski: w przyszłym tygodniu projekt zmian dot. urlopów rodzicielskich

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział podczas wizyty w Kłodawie (wielkopolskie), że w przyszłym tygodniu przedstawi nowelizację kodeksu pracy wprowadzającą bardziej elastyczny system korzystania z urlopów rodzicielskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
df2ol0n

- W przyszłym tygodniu przedstawię ustawę zmieniającą kodeks pracy tak, by było możliwe bardziej elastyczne - a więc z korzyścią dla rodzin, dla pracujących rodziców, dla dzieci - korzystanie z urlopów rodzicielskich. (...) Chodzi o to, by wprowadzać takie prawo w Polsce, które da efekt w postaci ulżenia niełatwej doli człowieka pracującego i wychowującego dzieci, ale bez rujnowania przedsiębiorstw - mówił prezydent.

Wcześniej informowano, że kancelaria prezydenta przygotowała projekt ustawy rodzinnej, który zakłada zmiany w kodeksie pracy mające uelastycznić urlopy rodzicielskie i dające możliwość łączenia urlopu rodzicielskiego z pracą w niepełnym wymiarze czasu aż do 64 tygodni. Pracodawca miałby obowiązek zaakceptować wniosek pracownika np. o zmniejszenie wymiaru czasu pracy, ruchomy czy indywidualny czas pracy oraz skrócony tydzień pracy - chyba, że nie pozwalają mu na to organizacja pracy i rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika. Jak podawano wówczas, projekt mówi również o niedyskryminacji w pracy ze względu na obowiązki rodzinne.

Bronisław Komorowski powiedział, że projekt, który zamierza złożyć, to kolejna ustawa ważna dla polskich rodzin i jednocześnie jego 26. inicjatywa ustawodawcza.

Podczas spotkania z mieszkańcami Kłodawy prezydent przestrzegał też przed - jak to ujął - "politycznymi naciągaczami, którzy zabiegają o głosy wyborców rozdając obietnice bez pokrycia, rozdając miliardy, których nie ma". - Ja nastawiam się na pracę, a nie na obietnice bez pokrycia - mówił Komorowski.

df2ol0n

Podziel się opinią

Share

df2ol0n

df2ol0n
Więcej tematów