Trwa ładowanie...
d3067ey

Brexit: królowa Elżbieta II interweniuje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Za dyskretną sugestią kryje się apel do parlamentarzystów

Brexit: królowa Elżbieta II interweniuje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Słowo „brexit” nie padło, ale komentatorzy nie mają żadnych wątpliwości, że za dyskretną dyskusją kryje się apel do parlamentarzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brexit: królowa Elżbieta II zabiera głos w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
Brexit: królowa Elżbieta II zabiera głos w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE (East News)
d3067ey

Brexit - królowa Elżbieta II zabiera głos w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu projekt porozumienia zawartego z Burkselą został odrzucony przez Izbę Gmin przeważającą większością aż 230 głosów. Brytyjska premier, Theresa May, próbuje zniwelować tę różnicę przed zbliżającym się wielkimi krokami kolejnym glosowaniem przewidzianym na najbliższy wtorek. Wiadomo, że królowa Wielkiej Brytanii nie komentuje spraw politycznych. Zobowiązuje ją do tego system monarchii parlamentarnej ograniczający funkcję królowej do symbolu.
W zaistniałej sytuacji nie trudno o opinię, że słowa Elżbiety II nie są przypadkowe. Podczas spotkania w Instytucie Kobiet w Sandringham oznajmiła, że każde pokolenie boryka się ze swoimi wyzwaniami. Dodała jednak, że osobiście preferuje sprawdzone rozwiązania, takie jak szacunek do innych ludzi i ich odmiennego punktu widzenia, jednoczenia sił w poszukiwaniu wspólnych wartości oraz zachowania szerszego spojrzenia. Chociaż wyraz „brexit” nie padł, komentatorzy nie mieli najmniejszych wątpliwości, do czego nawiązuje królowa.

Brexit – Elżbieta II apeluje do parlamentarzystów

d3067ey

Słowa Elżbiety II zostały odebrane jako swoisty apel do parlamentarzystów. Jej zdaniem poleganie na przyjaźni, cierpliwości i skoncentrowanie na potrzebach społeczeństwa są istotnymi działaniami, bez względu na upływ czasu. Według niektórych zwolenników brexitu, królowa powinna zawiesić działalność parlamentu, aby uniemożliwić mu torpedowanie rządowej strategii brexitu. Należy zaznaczyć, że to nie administracja Theresy May, lecz Izba Gmin sprawuje kontrolę nad wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Premier utraciła większość w parlamencie, a wszystkie głosowania w sprawie brexitu przegywa.

Podziel się opinią

Share

d3067ey

d3067ey
d3067ey
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów