Trwa ładowanie...
dvm514k

Brat Polaka aresztowany ws. porwania modelki. Policja na tropie gangu?

Brytyjska policja rano aresztowała brata Łukasza Pawła H. w związku z porwaniem modelki Chloe Ayling.
Share
Chloe Ayling miała być porwana przez Polaka
Chloe Ayling miała być porwana przez PolakaŹródło: Facebook.com, Fot: Facebook
dvm514k

36-letni Michał Konrad H. został zatrzymany w Tividale w środkowo-zachodniej Anglii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez włoskie służby, które wcześniej zatrzymały Łukasza Pawła H.

Zobacz też: Polak porwał i przetrzymywał modelkę

Łukasz H. – według modelki - miał ją porwać, odurzyć narkotykami, ukryć w walizce, a później próbować sprzedać przez internet. Na dziewczynie mógł zarobić ponad milion złotych, sprzedając ją w ukrytej części internetu – dark web.

dvm514k

Jak podaje BBC, Ayling miała trafić na Bliski Wschód i pracować tam jako prostytutka. Chloe została jednak najpierw odurzona, przewieziona w bagażniku do wioski niedaleko francuskiej granicy.

Łukasz H. postanowił uwolnić Chloe 6 dni po porwaniu. Zawiózł ją do brytyjskiego konsulatu w Mediolanie, gdy dowiedział się, że w domu czeka na nią małe dziecko. - Nasze zasady wykluczają matki - miał powiedzieć (według „Mail Online” chodzi o zasady grupy przestępczej "Black Death”). Niedługo później Łukasz H. skontaktował się z agentem modelki i zażądał okupu.

W czwartek Michał K. ma się pojawić w londyńskim sądzie - czytamy na stronie brytyjskiej policji.

W sprawie porwania Chloe wciąż jest sporo znaków zapytania. Jeden fakt jest jednak niepodważalny. Dramatyczna historia po raz kolejny zwróciła uwagę na problem handlu ludźmi na świecie.

dvm514k

Podziel się opinią

Share
dvm514k
dvm514k
Więcej tematów