Trwa ładowanie...
dg0zpjd

Borowski: do minister sprawiedliwości w sprawie Leppera

Marszałek Sejmu Marek Borowski poinformował, że wystąpił z prośbą do minister sprawiedliwości o podjęcie pilnych działań w sprawie pytań o przyjmowanie łapówek, które Andrzej Lepper skierował w czwartek do posłów.

Share
dg0zpjd

Poleciłem wystąpić do pani minister sprawiedliwości z moją prośbą, po pierwsze o podjęcie pilnych działań w tej kwestii, po drugie o informowanie mnie o ich przebiegu i o tym, w jakim czasie mogą być pierwsze rezultaty - powiedział w piątek Borowski dziennikarzom w Sejmie.

Dodał, że chciałby, aby te rezultaty pojawiły się jak najszybciej. Podkreślił jednak, że to już zależy od pani minister.

Marszałek mówił też, że nie powoła specjalnej komisji parlamentarnej, czego domaga się Lepper. Szef Samoobrony mówił, że dokumenty świadczące o przyjmowaniu łapówek m.in. przez dwóch ministrów i dwóch posłów PO, które - jak twierdzi - posiada, przekaże tylko specjalnej parlamentarnej komisji.

Nie powołam takiej komisji. To jest sprawa dla prokuratora. I to tylko wskazuje na krętactwa Andrzeja Leppera i na charakter tych pomówień, których się wczoraj dopuścił - powiedział Borowski.

Podkreślił także, że jeżeli lider Samoobrony rzeczywiście dysponuje takimi dokumentami i nie chce ich ujawnić, to popełnia przestępstwo. (jask)

dg0zpjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg0zpjd
Więcej tematów