Trwa ładowanie...
drv518f
drv518f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Boniecki: arcybiskupowi dziękujemy za reklamę

Redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" ks. Adam Boniecki twierdzi na łamach "Gazety Wyborczej", że przewodniczący Episkopatu abp. Józef Michalik odwraca uwagę od meritum listu o.Ludwika Wiśniewskiego o sytuacji w polskim Kościele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
drv518f

Dominikanin o. Wiśniewski wystosował ten list do nuncjusza apostolskiego w Polsce, zatroskany m.in. podziałami w Episkopacie.

- Mam wrażenie, że przewodniczący Episkopatu odwraca uwagę od meritum sprawy na rzecz ataku na o. Wiśniewskiego i ludzi, którzy krytycznie mówią o Kościele, podkreśla ks. Boniecki. Trochę tak jak w powiedzeniu: "Pokaż komuś słońce, a on patrzy na palec".

- To reakcja człowieka, który unika rozmowy o problemach. Szalenie zabawna wydała mi się jego wielka pochwała Radia Maryja. Jesteśmy abp. Michalikowi wdzięczni za reklamę, bo faktycznie - jak to ujął - Radio Maryja nigdy nie będzie "Tygodnikiem Powszechnym", oświadczył ks. Boniecki.

drv518f

Podziel się opinią

Share

drv518f

drv518f
Więcej tematów