Trwa ładowanie...
d4fhe38

Bon turystyczny. Sprawdź, gdzie można wykorzystać bon turystyczny

1 sierpnia ruszył program Polski Bon Turystyczny. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród firm i przedsiębiorców, a także u rodziców. Gdzie można skorzystać z bonu turystycznego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie skorzystać z bonu turystycznego?
Gdzie skorzystać z bonu turystycznego? (wp.pl)
d4fhe38

Bon turystyczny. Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny to świadczenie wynoszące 500 złotych, które można wydać podczas wakacji w Polsce. Skierowane jest dla dzieci, a starać się o niego mogą rodzice, którzy pobierają świadczenie 500+.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? O liście podmiotów, które realizują bon turystyczny informuje na swojej stronie Polska Organizacja Turystyczna. Na jej stronie internetowej można znaleźć listę podmiotów, u których można zrealizować bon turystyczny. Lista dostępna jest TUTAJ.

d4fhe38

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

Bon turystyczny. Dla kogo?

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

d4fhe38

Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne i chcą uzyskać dodatkowy bon – 500 zł, muszą na PUE ZUS złożyć w tym celu oświadczenie.

Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Uczniowie nie wrócą do szkół?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fhe38

Podziel się opinią

Share
d4fhe38
d4fhe38
Więcej tematów