Trwa ładowanie...

Bon turystyczny. 1000 zł na wakacje. Możliwe zmiany w projekcie. Program może objąć wszystkich podatników

Rząd zapowiedział wprowadzenie bonu turystycznego, który miałby być formą wsparcia dla dotkniętej epidemią koronawirusa branży turystycznej. Dla kogo miałby być przeznaczony bon turystyczny? 1000 złotych na wakacje mogą dostać wszyscy podatnicy. Tego chce rzecznik MŚP.

Share
Bon turystyczny. 1000 zł na wakacje. Możliwe zmiany w projekcie. Program może objąć wszystkich podatników
Źródło: Pixabay
d2yiraa

Bon turystyczny. Możliwe zmiany

- Bon turystyczny 1000 plus powinien trafić do wszystkich podatników - tak uważa Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, którego cytuje "Rzeczpospolita". Zaapelował on do rządu, aby założenia nowego programu nie ograniczały się tylko do zatrudnionych na umowę o pracę oraz zarabiających poniżej 5,2 tys złotych brutto.

Polacy popierają rządowy pomysł ratowania turystyki - wynika z badania na panelu Ariadna zleconego przez Wirtualną Polskę oraz money.pl. 53 proc. z nas popiera pomysł bonów turystycznych. Zdecydowaną aprobatę wyraził niemal co czwarty badany. Decyzja dotycząca wejścia w życie programu o bonie turystycznym ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni. Program miały obowiązywać jeszcze w tym roku.

Bon turystyczny. 1000 zł na wakacje

Bon turystyczny ma nie być świadczeniem jednorazowym. Rządzący nie chcą, by projekt został wprowadzony tylko na czas epidemii koronawirusa. Planują jego wdrożenie na stałe. W związku z tym obywatele co roku mogliby otrzymywać 1000 zł na wakacje. To ułatwiłoby też działalność branży turystycznej. Bon byłby do wydania jedynie w Polsce.

d2yiraa

Bon byłby finansowany częściowo przez państwo, a częściowo przez pracodawcę. W 2020 roku państwo pokryłoby 90 proc. wartości bonu turystycznego, a pracodawca pozostałą część. W kolejnych latach ma wzrastać udział w projekcie pracodawców.

**Zobacz też: Po zmianie na Nowogrodzkiej. „Sentyment prezesa PiS”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yiraa

Podziel się opinią

Share
d2yiraa
d2yiraa
Więcej tematów