Trwa ładowanie...

Bojownik ISIS miał przygotowywać zamach w Szwecji. Media ujawniły jego wizerunek

Szwedzkie media opublikowały zdjęcie oraz ujawniły nazwisko mężczyzny podejrzewanego o przygotowywanie akcji terrorystycznej w Szwecji. Policja poszukuje 25-letniego Mutara Muthanna Majida, który przybył do Szwecji z Niemiec.

Share
Bojownik ISIS miał przygotowywać zamach w Szwecji. Media ujawniły jego wizerunekŹródło: PAP/EPA, fot: MARCUS ERICSSON
d1x5g5l

Według źródeł, na które powołuje się szwedzki dziennik "Expressen", Mutar Muthanna Majid, z pochodzenia Irakijczyk, jest bojownikiem Państwa Islamskiego. Jego przybycie do Szwecji z Niemiec potwierdził zapis z monitoringu. Mężczyzna przebywał wcześniej w Syrii oraz Iraku.

Za podejrzanym wydano nakaz aresztowania w związku z planowaniem akcji terrorystycznej. Policja zwiększyła obecność w miejscach publicznych i przy kluczowych obiektach. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęto także w parlamencie Riksdagu.

Szwedzkie służby specjalne SAPO podwyższyły w środę stopień zagrożenia terrorystycznego skierowanego przeciwko Szwecji z poziomu "podwyższonego" do "wysokiego".

Decyzja o podwyższeniu stopnia zagrożenia terroryzmem została podyktowana "otrzymaniem konkretnych informacji" - podano w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1x5g5l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x5g5l
d1x5g5l
Więcej tematów