Trwa ładowanie...
d3k4auz
d3k4auz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bojownicy Boko Haram porwali co najmniej 25 dziewcząt

Domniemani bojownicy islamistycznej organizacji Boko Haram uprowadzili co najmniej 25 dziewcząt z odległej miejscowości w północno-wschodniej Nigerii - pisze agencja Reuters, powołując się na świadków zajścia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3k4auz

Do napaści doszło mimo toczących się rozmów na temat uwolnienia z rąk Boko Haram ponad 200 zakładniczek - licealistek uprowadzonych w kwietniu.

Mężczyzna - świadek zajścia, któremu uprowadzono trzy córki - i kobieta, która utraciła dwie, twierdzą, że porywacze przyszli późną nocą i zmusili do pójścia ze sobą początkowo wszystkie kobiety, potem uwolnili starsze.

Atak ten rodzi kolejne wątpliwości w sprawie doniesień rządu o tym, że udało mu się zawrzeć tymczasowe porozumienie o zawieszeniu broni z rebeliantami, by zapewnić uwolnienie ponad 200 zakładniczek uprowadzonych w kwietniu w Chibok w stanie Borno na północnym wschodzie kraju.

d3k4auz

Przed niespełna tygodniem różne nigeryjskie źródła, w tym z otoczenia prezydenta, twierdziły, że osiągnięto porozumienie z Boko Haram w sprawie zawieszenia broni i uwolnienia 219 uczennic. Bezpośrednie negocjacje na ten temat toczyły się w stolicy sąsiedniego Czadu Ndżamenie. Wg źródeł agencji Reuters toczą się tam i w tym tygodniu. Agencja przypomina, że islamiści z Boko Haram domagali się w zamian za uwolnienie uprowadzonych dziewcząt zwolnienia więźniów należących do ugrupowania.

Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej części jej terytorium w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. W ciągu pięciu lat w wyniku rebelii w najludniejszym kraju Afryki zginęły tysiące osób. Od początku tego roku rebelianci znacznie nasilili ataki.

d3k4auz

Podziel się opinią

Share

d3k4auz

d3k4auz
Więcej tematów