Trwa ładowanie...

Bogusław B. usłyszy kolejny wyrok. Byłemu szefowi Art-B grozi 6 lat

Prokurator wnioskuje o karę sześciu lat więzienia dla byłego szefa spółki Art-B Bogusława B., który oskarżony jest o"pranie brudnych pieniędzy". Wyrok w zakończonej w poniedziałek sprawie zapadnie 2 grudnia.
Share
Bogusław B. dopuścił się serii oszustw
Bogusław B. dopuścił się serii oszustwŹródło: East News
d3c0hf9

Zarzuty wobec Bogusława B. dotyczą oszustwa dokonanego na szkodę szwajcarskiej spółki na łączną sumę 2,7 mln euro. "Wspólnie i w porozumieniu" z B. według prokuratury miał działać również przedsiębiorca Maciej W. Śledczy wnioskują o karę czterech lat więzienia dla wspólnika Bogusława B. Obrońcy obu oskarżonych wnioskują o ich uniewinnienie.

Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzuty w 2014 r., a proces w tej sprawie ruszył we wrześniu 2016 r. Informowała wówczas, że pieniądze, których dotyczy sprawa, wpłacono w styczniu 2014 r. na rachunek bankowy w Polsce, a - jak się okazało - pochodziły one z oszustwa dokonanego na niekorzyść jednej ze spółek w Szwajcarii.

d3c0hf9

Bogusław B. i Maciej W. zdobyli środki dzięki popularnemu w Europie Zachodniej tzw. oszustwu na prezesa. Pod koniec 2013 r. podszywając się pod szefa holdingu lotniczo-kosmicznego - m.in. podczas rozmów telefonicznych i wysyłanych fałszywych maili - doprowadzili do wyłudzenia z jednej ze spółek zależnych od holdingu ponad 9 mln euro. Udało się wówczas zablokować tylko 2,7 mln euro, które przelano na konto w Polsce.

"Policja zabija". Tragedia w Koninie i protest mieszkańców

Na początku października Bogusław B. usłyszał nieprawomocny wyrok w pierwszym procesie, dotyczącym wyłudzeń. Sąd skazał go na sześć lat więzienia w związku z wyłudzeniami dokonanymi za pomocą tzw. piramidy finansowej. Kwotę dokonanego oszustwa oszacowano w tamtej sprawie na około 33 mln zł.

Sprawa Art-B, w której poprzednio skazany został Bogusław B. dotyczyła natomiast oszustw z początku lat 90., kiedy omijając prawo za pomocą tzw. oscylatora, wraz ze wspólnikiem zarobił 4,2 bln ówczesnych zł. Karę 9 lat więzienia, którą wymierzył mu w 2000 roku sąd B. już odbył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c0hf9

Podziel się opinią

Share
d3c0hf9
d3c0hf9
Więcej tematów