Trwa ładowanie...
d134594

Bogusław B. usłyszy kolejny wyrok. Byłemu szefowi Art-B grozi 6 lat

Prokurator wnioskuje o karę sześciu lat więzienia dla byłego szefa spółki Art-B Bogusława B., który oskarżony jest o"pranie brudnych pieniędzy". Wyrok w zakończonej w poniedziałek sprawie zapadnie 2 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogusław B. dopuścił się serii oszustw
Bogusław B. dopuścił się serii oszustw (East News)
d134594

Zarzuty wobec Bogusława B. dotyczą oszustwa dokonanego na szkodę szwajcarskiej spółki na łączną sumę 2,7 mln euro. "Wspólnie i w porozumieniu" z B. według prokuratury miał działać również przedsiębiorca Maciej W. Śledczy wnioskują o karę czterech lat więzienia dla wspólnika Bogusława B. Obrońcy obu oskarżonych wnioskują o ich uniewinnienie.

Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzuty w 2014 r., a proces w tej sprawie ruszył we wrześniu 2016 r. Informowała wówczas, że pieniądze, których dotyczy sprawa, wpłacono w styczniu 2014 r. na rachunek bankowy w Polsce, a - jak się okazało - pochodziły one z oszustwa dokonanego na niekorzyść jednej ze spółek w Szwajcarii.

d134594

Bogusław B. i Maciej W. zdobyli środki dzięki popularnemu w Europie Zachodniej tzw. oszustwu na prezesa. Pod koniec 2013 r. podszywając się pod szefa holdingu lotniczo-kosmicznego - m.in. podczas rozmów telefonicznych i wysyłanych fałszywych maili - doprowadzili do wyłudzenia z jednej ze spółek zależnych od holdingu ponad 9 mln euro. Udało się wówczas zablokować tylko 2,7 mln euro, które przelano na konto w Polsce.

"Policja zabija". Tragedia w Koninie i protest mieszkańców

Na początku października Bogusław B. usłyszał nieprawomocny wyrok w pierwszym procesie, dotyczącym wyłudzeń. Sąd skazał go na sześć lat więzienia w związku z wyłudzeniami dokonanymi za pomocą tzw. piramidy finansowej. Kwotę dokonanego oszustwa oszacowano w tamtej sprawie na około 33 mln zł.

Sprawa Art-B, w której poprzednio skazany został Bogusław B. dotyczyła natomiast oszustw z początku lat 90., kiedy omijając prawo za pomocą tzw. oscylatora, wraz ze wspólnikiem zarobił 4,2 bln ówczesnych zł. Karę 9 lat więzienia, którą wymierzył mu w 2000 roku sąd B. już odbył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d134594

Podziel się opinią

Share
d134594
d134594
Więcej tematów