Trwa ładowanie...

"Błysk, niesamowity huk, trzęsienie ziemi". Nagrania i zdjęcia z Murowanej Gośliny pokazują siłę wybuchu

Relacje świadków z gigantycznej eksplozji gazociągu oraz pożaru przyprawiają o gęsią skórę. "Nagle zrobiło się jasno jak w dzień. Niemal od razu rzuciliśmy się do ucieczki" - mówi jeden z mieszkańców. Nawet strażacy przyznają, że pożar był widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Nikomu nic się nie stało, ewakuowano 20 osób, spłonęły trzy domy.

Share
"Błysk, niesamowity huk, trzęsienie ziemi". Nagrania i zdjęcia z Murowanej Gośliny pokazują siłę wybuchu
Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d225jvw

Co w tej chwili wiadomo? Do wybuchu doszło przy ulicy Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie. Na miejscu wciąż pracuje prawie 50 jednostek straży pożarnej. Służby odcięły dopływ gazu do rury wysokiego ciśnienia, która ma pół metra średnicy. Zabezpieczyli też okoliczne zakłady i stację benzynową.

Początkowo płomień był tak wysoki, że straż pożarna nie mogła interweniować.

"Nagle zrobiło się jasno jak w dzień"

Ale świadkowie wybuchu i pożaru są porażeni skalą zniszczenia. Przyznają, że początkowo myśleli, że to trzęsienie ziemi. - Nagle zrobiło się jasno jak w dzień. Błysk, huk. Niemal od razu rzuciliśmy się do ucieczki - powiedział jeden z mieszkańców. Początkowo wszyscy myśleli, że wybuchła lokalna stacja benzynowa.

d225jvw

- Ludzie uciekali, dawno nie widziałem takiej sytuacji. Po prostu masowa, spontaniczna ewakuacja. Tłum napierał w stronę, z której ja jechał na akcję - zdradza w rozmowie z TVN24 jeden ze strażaków.

d225jvw

Podziel się opinią

Share
d225jvw
d225jvw
Więcej tematów