Trwa ładowanie...

Blamaż posłanki PO. Poległa na trzech prostych pytaniach

Joanna Augustynowska pochwaliła się średnią 5,8 w szkole, a potem dała totalny popis niewiedzy. Wystarczyły trzy pytania.

Share
Blamaż posłanki PO. Poległa na trzech prostych pytaniach
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d1ub4ze

Posłanka była gościem programu "Pociąg do polityki" w Polsat News. Prowadząca zadaje w nim m.in.: pytania z wiedzy ogólnej. Joanna Augustynowska powinna o tym wiedzieć, ale i tak oblała test.

Przyznała się, że w szkole miała imponującą średnią - 5,8. - Miałam tylko dwie piątki, z wuefu i z muzyki - wyjaśniła posłanka. W tym momencie prowadząca program wyjęła kartkę i zadała jej trzy pytania.

d1ub4ze

Pierwsze pytanie: kto namalował Panoramę Racławicką? - Nie wiem. Powinnam powiedzieć: Matejko. Ale nie wiem - wyjaśniła Augustynowska.

Drugie pytanie: kto był pierwszym królem Polski? - Nie przypomnę sobie. Mój mąż mnie za to zabije. Jak wsiadałam do taksówki, to prosił, żebym to pamiętała - dodała.

Trzecie pytanie: kto marzył o szklanych domach? - Syzyf? - wypaliła Augustynowska.

Trzy pytania, trzy wpadki. Na dowód załączamy nagranie

A my tylko tak dla przypomnienia. Panoramę Racławicka namalował cały zespół malarzy, ale za głównego twórcę uważa się Wojciecha Kossaka. Pierwszym królem Polski był Bolesław Chrobry, Mieszko był tylko władcą. Szklane domy to motyw z "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

d1ub4ze

Joanna Augustynowska posiada wykształcenie wyższe, jest z zawodu ekonomistką. Ukończyła Wyższą Szkołę Handlową, a dokładnie Wydział Zarządzania Przedsiębiorstwem.

Zbigniew Wodecki i jego wpadka z czeskim językiem

d1ub4ze

Podziel się opinią

Share
d1ub4ze
d1ub4ze
Więcej tematów