Biskup Fernando Bargallo po skandalu rezygnuje z funkcji biskupa

Argentyński biskup Fernando Bargallo przyłapany na plaży, kiedy czule obściskiwał się z piękną kobietą, ubraną jedynie w skąpe bikini, po fali głośnej krytyki zrezygnował z funkcji. Jego rezygnację przyjął już papież Benedykt XVI.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup Fernando Bargallo wraz z "przyjaciółką z dzieciństwa"
Biskup Fernando Bargallo wraz z "przyjaciółką z dzieciństwa" (TV Publica)
WP

Po tym, jak duchowny został przyłapany przez jedną ze stacji telewizyjnych, kiedy bawił się w najlepsze w towarzystwie pięknej, ubranej w skąpy strój kąpielowy blondynki, w Argentynie wybuchł prawdziwy skandal.

Bargallo przez długi czas nie chciał komentować medialnych doniesień, jednak po fali głośnej krytyki w końcu postanowił zabrać głos. Powiedział dziennikarzom, że kobieta, z którą był na plaży to jego "przyjaciółka, którą zna od dzieciństwa". Dodał, że fotografie musiały być zrobione dwa lata temu, jednak dopiero teraz ujrzały światło dzienne.

Podkreślił również, że jego "zaniedbanie" może prowadzić do błędnej interpretacji faktów. Dlatego stwierdził, że przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tym dotknięci i złożył rezygnację z piastowanej funkcji biskupa. Jego rezygnację przyjął już papież Benedykt XVI.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP