Trwa ładowanie...
dj3tp8k
dj3tp8k
x-news/TVN 24Defence24

Biorą narkotyki i prowadzą auta. Tylko w tym roku już 500 zatrzymanych

Już ponad 500 kierowców po narkotykach zatrzymała w tym roku policja - sprawdziła "Rzeczpospolita". W niedzielę Dariusz K., producent muzyczny i były mąż piosenkarki Edyty Górniak, potrącił śmiertelnie 63-letnią kobietę przechodzącą na pasach. - Po badaniach krwi okazało się, że Dariusz K. był pod wpływem kokainy - przyznał st. asp. Mariusz Mrozek ze stołecznej policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj3tp8k

Wyjaśnieniem sprawy Dariusza K. zajmuje się prokuratura. Tymczasem - jak donosi "Rz" - liczba osób siadających za kierownicą po narkotykach niepokojąco wzrasta. Radca z Komendy Głównej Policji Marek Konkoloweski mówi, że co siódme badanie kierowcy na obecność narkotyków wykonane przez policjantów w tym roku dało wynik pozytywny.

Z badań dotyczących rozpowszechnienia substancji psychoaktywnych w ruchu drogowym z 2011 r. wynika, że 1-1,5 proc. kierowców prowadziło pod wpływem innej substancji niż alkohol. W przeliczeniu na liczbę kierowców oznacza to, że po drogach jeździ ich 130 do 190 tys. - podaje gazeta i jednocześnie dodaje, że w ocenie ekspertów skala ta jest jednak większa.

Źródło: Rzeczpospolita

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów