Trwa ładowanie...
d232ej0
d232ej0

Bin Laden żyje i planuje nowe ataki

Zarówno przywódca al-Qaedy Osama bin Laden
jak i jego zastępca żyją i planują nowe akcje terrorystyczne
przeciwko USA - twierdzi katarska stacja telewizyjna Al-Dżazira.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d232ej0

Al-Dżazira nadała w sobotę wieczorem wypowiedź rzecznika al- Qaedy, Sulejmana Abu Ghaitha. Katarska stacja odmówiła komentarzy na temat w jaki sposób otrzymała nagranie ani też czy była w stanie ustalić jego autentyczność.

Rzecznik al-Qaedy, zapowiadając nowe akcje przeciwko amerykańskim celom, potwierdza m.in. iż to właśnie organizacja Osamy bin Ladena była również odpowiedzialna za kwietniowy atak na synagogę w Tunezji. Zginęło wówczas 15 osób, w tym - 10 Niemców.

W nagraniu zapowiedziano m.in. rychłe orędzie Osamy bin Ladena, adresowane do "muzułmanów świata".

d232ej0

Abu Ghaith twierdzi także, że wszelkie informacje na temat choroby bin Ladena czy poważnych ran, jakich miał doznać w czasie walk w Tora Bora w Afganistanie, są pozbawione podstaw. Przywódca Al-Kaidy - mówi jego rzecznik - planuje dalsze akcje antyamerykańskie, jednakże dokona ich w odpowiednim miejscu i czasie.

Abu Gaith zaprzeczył także informacjom o śmierci w Tora Bora doradcy bin Ladena - Ajmana al-Zawahriego.

Mogę jedynie ujawnić, że 98% kierownictwa al-Qaedy jest bezpieczne i nadal perfekcyjnie kieruje naszymi sprawami - powiedział rzecznik organizacji. Jego zdaniem bezpieczny jest też przywódca afgańskich talibów, mułła Omar.

Zdaniem rzecznika, al-Qaeda nadal dysponuje znacznymi funduszami. Amerykańska kampania nie naruszyła naszej sieci wojskowej, ekonomicznej i medialnej - oświadczył Abu Ghaith.

Al-Kaida typuje i obserwuje nowe cele w USA - inne od dotychczas monitorowanych , na które uderzy w nie tak odległym czasie - ostrzegł rzecznik Osamy bin Ladena. (and)

d232ej0

Podziel się opinią

Share
d232ej0
d232ej0
Więcej tematów