Trwa ładowanie...
d3owpsw

Bilet studencki dla profesora? Nowy pomysł radnych

Czy Lublin, miasto czterech uniwersytetów, wprowadzi ulgi dla wykładowców podróżujących komunikacją miejską? - zastanawiają się dziennikarze "Rzeczpospolitej".

d3owpsw
d3owpsw

Lubelski radny PiS Marcin Nowak skierował do prezydenta miasta interpelację w sprawie wprowadzenia ulg na przejazdy miejską komunikacją dla pracowników naukowych lubelskich uczelni. - Takie udogodnienie mogłoby zachęcić zdolnych absolwentów naszych uczelni do wybrania niełatwej przecież kariery naukowej - tłumaczy Nowak.

Radny na razie nie precyzuje, jak wysokie ulgi powinny przysługiwać naukowcom, ale nie wyklucza, że będzie zabiegał nawet o 75%. - Wszelkie inicjatywy podejmowane przez władze miasta, które wspierają rozwój uczelni lubelskich, m.in. przez wprowadzanie udogodnień dla kadry naukowej, na pewno będą pozytywnie przyjęte - podkreśla Anna Guzowska, rzecznik UMCS.

- Świetnie, że się pamięta o nas, ale trudno mi wyobrazić sobie, że nieźle sytuowany profesor poprosi w kiosku o bilet studencki - mówi jeden z profesorów KUL. - Wsparcie materialne dla młodej kadry jest potrzebne. Ale zabieganie o ulgi dla profesorów może się wielu osobom wydać groteskowe - podkreśla.

d3owpsw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3owpsw
Więcej tematów