Trwa ładowanie...
bilans dnia

Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w piątek

Dramatyczna sytuacja Tomasza Mackiewicza w Nanga Parbat; strzelanina w Amsterdamie; zwycięstwo Kamila Stocha w kwalifikacjach konkursu w Zakopanem; wybuch gazociągu w Murowanej Goślinie oraz wizyta sekretarza stanu Rexa Tillersona w Polsce. Sprawdź, co wydarzyło się 26 stycznia 2018 r.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co działo się w piątek
Źródło: Facebook.com
dko2111

1. Tomasz Mackiewicz i Francuzka Elisabeth Revol utknęli na wysokości około 7300 metrów w Nanga Parbat. Czekają na pomoc. - Na wylot helikoptera potrzebne jest około 50 tysięcy dolarów. Mamy już prawie całą kwotę. Mam potwierdzenie, że helikopter wyruszy, ale nie wiadomo jeszcze kiedy - powiedziała żona alpinisty. - Jeżeli przeżyje, to będzie cud - twierdzi siostra mężczyzny.

2. Strzelanina w Amsterdamie. Sa ofiary Lokalne media podają nieoficjalnie informacje o jednej osobie zabitej i rannych. Funckjonariusze na razie nie podają okoliczności zdarzenia.

3. Kamil Stoch znokautował rywali w kwalifikacjach. 10 Polaków awansowało do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach w Zakopanem. Najlepszy był Kamil Stoch, który poleciał na 137. metr i pewnie wygrał.

dko2111

4. Murowana Goślina: Wybuchł gazociąg w pobliżu stacji paliw. Do wybuchu doszło około północy przy ulicy Gnieźnieńskiej. Na miejscu działało 46 zastępów straży pożarnej i 80 policjantów. Służby odcięły dopływ gazu do rury wysokiego ciśnienia, która ma pół metra średnicy. Zabezpieczyli też okoliczne zakłady i stację benzynową tak by ogień nie przedostał się w te miejsca.

5. Rex Tillerson spotkał się z Andrzejem Dudą. Amerykański sekretarz stanu przyleciał do Warszawy prosto ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Na sobotę jest planowane jego spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

dko2111

Podziel się opinią

Share
dko2111
dko2111
Więcej tematów