Trwa ładowanie...
d12nz6u

Bił kolbą i rzemieniem z ołowiem - 85-latek z zarzutami

Zarzuty znęcania się w 1949 roku w Limanowej nad zatrzymanym postawił krakowski oddział IPN 85-letniermu Teodorowi K., byłemu funkcjonariuszowi PUBP - poinformował Grzegorz Surdy z IPN. Mężczyzna miał bić swoją ofiarę używając m.in. kolby karabinu, rzemienia z ołowiem i drewnianej pałki.

d12nz6u
d12nz6u

Mężczyźnie zarzucono, że w lutym 1949 roku, jako funkcjonariusz Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Limanowej popełnił zbrodnię komunistyczną oraz zbrodnię przeciwko ludzkości, znęcając się w ramach represji za działalność w organizacji antykomunistycznej nad zatrzymanym Eugeniuszem K.

Znęcenie to polegało na biciu rękami po twarzy i całym ciele, kopaniu, biciu kolbą karabinu, rzemieniem zakończonym ołowiem i drewnianą pałką oraz znieważaniu wulgarnymi słowami. Jego celem było zmuszenie do składania określonych wyjaśnień, w tym wskazania miejsca ukrycia broni.

85-letni obecnie emeryt Teodor K. nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. W wyjaśnieniach stwierdził, że nigdy nie przesłuchiwał podejrzanych, ani nikogo nie bił.

IPN zapowiada, że w toku śledztwa będzie ustalał innych funkcjonariuszy, którzy wraz z Teodorem K. dopuścili się podobnych czynów.

d12nz6u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12nz6u
Więcej tematów